بلوار شهید کبیری قم زیرگذر می‌شود

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: در بلوار شهید کبیری در محدوده شهر قائم، زیرگذری با ۲۵۰۰ متر طول احداث خواهد شد.

لیلی نیک خلق احمدی،مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با اشاره به اجرای پروژه زیرگذر شهید کبیری اظهار کرد: با توجه به ترافیک زیاد محدوده بلوار شهید کبیری و از بین رفتن دسترسی‌های محلی در شهر قائم، مدیریت شهری قم تصمیم به احداث زیرگذر شهید کبیری تا محدوده زیرگذر کریمه گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای این پروژه توسط شرکت مشاور ۹ گزینه در نظر گرفته‌شده که جلسات متعددی برای بررسی این گزینه‌ها تشکیل شد و تأکید بر این بود که گزینه‌ای انتخاب شود که نیاز به تملک کمتر داشته باشد.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم با اشاره به وجود یک مدرسه و همچنین چند واحد تجاری در بدنه این طرح تصریح کرد: تمام گزینه‌ها برای به حداقل رسیدن میزان تملک، بررسی شد.

وی با بیان اینکه در نهایت تصمیم بر احداث زیرگذر در راستای بلوار شهید کبیری و یک تقاطع چراغ‌دار در سطح صفر در تقاطع خیابان قائم که دسترسی محلی را تأمین کند، گرفته شد، گفت: عرشه زیرگذر به متراژ ۲ هزار و ۵۰۰ متر و مقطع عرضی زیرگذر ۲۲ متر که دارای سه مسیر عبوری رفت و سه مسیر برگشت است.

نیک خلق احمدی عنوان کرد: هرکدام از مقاطع کنارگذر ۱۰ متر است که شامل دو مسیر عبوری و یک مسیر پارک حاشیه‌ای است که در فاز نخست قسمتی از دیوار مدرسه باید عقب برود تا امکان احداث وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: افرادی که به سمت اتوبان حرکت می‌کنند از زیرگذر استفاده خواهند کرد و ترافیک این محدوده سبک خواهد شد. در عین حال برای ساکنین نیز امکان دسترسی محلی وجود خواهد داشت.

برچسب ها: شهرداری قم ، زیر گذر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.