قالیباف اعلام کرد؛

قرائت گزارش نظارتی در خصوص تامین اقلام اساسی به ویژه جو در روز سه‌شنبه

رئیس مجلس در پاسخ به تذکری در خصوص واردات جو، گفت: گزارش نظارتی در خصوص واردات و تامین اقلام اساسی به ویژه جو در روز سه‌شنبه قرائت می‌شود.

رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت) در تذکری ضمن تبریک ولادت علی ابن موسی الرضا (ع) خطاب به رئیس مجلس، عنوان کرد: ما چندین بار در زمینه خرید تضمینی جو و گندم تذکراتی را داده ایم، قرار بود دولت برای گندم ۳۴ هزار میلیارد تومان تامین کند، اما نکته مهم‌تر موضوع جو است که روی دست کشاورزان مانده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس جمهور در سفر به مازندران هستند، در شرایط سخت فعلی به جای اینکه خرید از کشاورز انجام شود چند دلال و سلطان اقدام به واردات می‌کنند و در حال حاضر که در فصل برداشت قرار داریم با هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت باید به کشاورز کمک شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فصل برداشت جو است و ما انتظار داریم الان که در فصل برداشت جو قرار داریم برای این مسئله جلسه گذاشته شود. همدردی با مردم سیل زده مردم مشهد کار خوبی است و ما نیز همدرد مردم مشهد هستیم، اما شما به استان خودتان توجه کردید نه آقای رئیس جمهور نه آقای مخبر و نه کس دیگری از کشاورزان حمایت نمی‌کند و دولت در خواب به سر می‌برد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر با یادآوری اینکه در روز‌های آخر کاری مجلس یازدهم قرار داریم، گفت: در خراسان رضوی و شهر مشهد تعدادی از هموطنان به رحمت خدا رفتند و سیل آمده است، اگر بنده مانند سایرین نامی از مشهد مقدس آوردم، شما ناراحت نشوید.

,d تاکید کرد: ولی در خصوص موضوع اقلام اساسی و خرید، تهیه، تامین و قیمت گذاری آن‌ها از موضوعات مهمی است که انصافا مجلس یازدهم به ویژه کمیسیون کشاورزی روی آن تلاش بسیاری شد. شما یادتان است که قانون مربوط به قیمت گذاری برای همین بحث‌ها بود تا اتفاقی به این شکل نیفتد.

رئیس مجلس تصریح کرد: گزارش کمیسیون در این رابطه تنظیم شده و در سه شنبه نظارتی قرائت می‌شود که حتما بین واردات و تولیدات داخل به ویژه جو که از اقلام اساسی است تنظیم شود. این موضوع را پیگیری و در گزارش روز سه شنبه قرائت خواهیم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار