سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی در روسیه بسر می‌برد با وزیر خارجه فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

علی باقری‌کنی سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی در روسیه بسر می‌برد، با سرگئی لاوروف وزیر خارجه فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار لاوروف بار دیگر مراتب تسلیت و تاسف خود را در خصوص شهادت آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان ابراز کرد. 

همچنین طرفین موضوعات دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی را مورد بررسی قرار داده و راه‌های توسعه همکاری‌ها را بررسی کردند.

علی باقری‌کنی سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در نشست وزیران امور خارجه کشور‌های عضو گروه بریکس در ساعات ابتدایی امروز وارد نیژنی نووگورود روسیه شد.

این اولین اجلاس وزاری امور خارجه بریکس است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو رسمی در آن شرکت می‌کند.

باقری در ساعات ابتدایی امروز دوشنبه ۲۱ خردادماه و پس از ورود به نیژنی نووگرود روسیه عنوان کرد علاوه بر مشارکت فعال در نشست‌های امروز بریکس در دیدار‌های دو جانبه در حاشیه نشست نیز با کشور‌های مختلف در خصوص مسایل دو جانبه، منطقه‌ای و جهانی رایزنی خواهد کرد.

صبح امروز علی باقری با یانگ‌وی وزیر خارجه چین و ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار کرده بود.

پس از این دیدار سرپرست وزارت امورخارجه کشورمان در نشست وزرای خارجه بریکس سخنرانی کرد. عصر روز دوشنبه نیز باقری‌کنی در دیدار‌هایی دو جانبه با وزرای خارجه برزیل و بلاروس رایزنی کرد.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
سوال اینجاست که پس چرا دوستان ایران مانند روسیه و چین قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وتو نکردند.
۲۱:۳۱ ۲۱ خرداد ۱۴۰۳
سوال اینجاست که پس چرا دوستان ایران مانند روسیه و چین قطعنامه ضد ایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وتو نکردند.
آخرین اخبار