مدیر سازمان بهداشت جهانی از شرایط اسفناک کودکان فلسطینی در غزه به دلیل ابتلا به سوء تغذیه شدید خبر داد.

رژیم صهیونیستی در حال استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح علیه غیرنظامیان فلسطینی در غزه است. این موضوع در کنار بمباران گسترده مناطق مسکونی و زیرساخت‌های غزه از جمله مراکز درمانی، فلسطینیان را در مسیر نسل کشی قرار داده است.  

به گزارش الجزیره، سازمان بهداشت جهانی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که کودکان فلسطینی در خطر گرسنگی و قحطی قرار دارند.

تدروس ادهانوم، مدیر این نهاد بین المللی تاکید کرد: بخش اعظمی از جمعیت غزه اکنون با گرسنگی و شرایط قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند. در این میان، شرایط برای کودکان بسیار وخیم‌تر است.  

وی خاطر نشان کرد: علی‌رغم ارائه گزارش‌ها مبنی بر افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه، شواهد نشان نمی‌دهد که طی روند توزیع، خانواده‌هایی که به شدت نیازمند این اقلام هستند به میزان کافی مواد غذایی دریافت می‌کنند.  

مدیر سازمان بهداشت جهانی با اشاره به آسیب شدید کودکان فلسطینی از این موضوع، افزود: اکنون بیش از ۸ هزار کودک زیر ۵ سال با سوء تغذیه دست و پنجه نرم کرده و در بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت می‌کنند. با این حال، یک هزار و ۶۰۰ تن از این کودکان دچار سوء تغذیه بسیار شدید هستند.  

این مقام ارشد بین المللی تصریح کرد: به دلیل نبود امنیت و عدم دسترسی به امکانات کافی، اکنون تنها دو مرکز برای بیماران مبتلا به سوء تغذیه شدید در غزه فعال است. ناتوانی ما در تامین سیستم بهداشتی ایمن، در کنار فقدان آب آشامیدنی و اقلام بهداشتی، خطر سوء تغذیه در کودکان فلسطینی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.  

مترجم: ابوالفضل هاشمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار