فرماندار مشگین شهر از خسارت ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی سیلاب و تگرگ به مزارع و باغات ۱۶ روستای مشگین شهر در سه بخش این شهرستان خبر داد.

شهرام محمدی اظهار کرد: به دنبال جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، باغات و مزارع روستا‌های سه بخش مشگین شرقی، مرکزی و مرادلو دچار خسارت‌های سنگین شدند.

او با بیان اینکه اندازه تگرگ و حجم بالای سیلاب عامل اصلی خسارت به بخش کشاورزی شهرستان مشگین شهر بوده است، ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی و مدیریت بحران در حال ارزیابی دقیق حجم خسارت‌ها هستند که بعد از جمع بندی اعلام خواهد شد.

فرماندار مشگین شهر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه باغداران و کشاورزان امسال علاوه بر هزینه‌های کاشت، مرحله داشت را هم طی کرده و هزینه‌های زیادی صرف کرده بودند، به همین دلیل میزان خسارت در مقایسه به سرمازدگی و سیل سال گذشته بسیار بیشتر بوده است.

محمدی ادامه داد: سیلاب شب گذشته همچنین حجم بسیار زیادی رسوب در حوضچه‌های آبگیر خیاوچای و نهرخاتون ایجاد کرد که بر اثر آن آب یکی از محلات مشگین شهر قطع شد که با تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب برطرف شد.

او افزود: همچنین در مسیر نهرخاتون آب یکی از روستا‌ها قطع شده بود که طی ساعات پیش رو وصل خواهد شد.

فرماندار مشگین شهر یادآور شد: وقوع سیلاب و شکسته شدن منبع آب در بالادست شهر لاهرود باعث قطعی آب لاهرود شده بود که جریان آب این شهر هم برقرار شده است.

محمدی ادامه داد: شب گذشته سه دستگاه خودرو در مسیر سه راهی ویجینی شهرستان اهر و منطقه شیران مشگین شهر در گل و لای و سیلاب گرفتار شده بودند که خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

او ادامه داد: ۲ دستگاه از گل و لای بیرون کشیده شدند و خودرو سوم هم با استفاده از یک دستگاه جرثقیل در حال خارج سازی است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.