پاوربانک‌ها ظرفیت‌های متنوعی دارند ولی سوال اصلی این است که هر مدل پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟

ظرفیت باتری پاوربانک عامل اصلی است که با افزایش هرچه بیشتر آن، می‌توانید گوشی و گجت‌های خود را به دفعات بیشتری شارژ کنید؛ اما هر مدل پاوربانک چقدر گوشی شارژ می‌کند؟ در ادامه به پاسخ این سؤال می‌پردازیم.

تعداد دفعات شارژ گجت‌ها براساس ظرفیت پاوربانک

ظرفیت باتری پاوربانک‌ها بسیار متنوع است و همین عامل سبب شده تعداد دفعات شارژ گوشی با مدل‌های مختلف پاوربانک متفاوت باشد. در نظر داشته باشید که پاوربانک‌هایی با ظرفیت کمتر از ۱۰،۰۰۰ میلی‌آمپرساعت توانایی شارژ چند باره گوشی‌های امروزی را ندارند و ظرفیت آنها نسبتاً محدود است؛ بنابراین بررسی این موضوع را از عملکرد پاوربانک‌های مجهز به باتری با حداقل ظرفیت ۱۰،۰۰۰ میلی‌آمپرساعت شروع می‌کنیم.

پیش‌از هرچیز باید گفت که ظرفیت باتری پاوربانک‌ها اسمی است و ظرفیت اصلی آنها معمولاً کمتر خواهد بود؛ البته این اختلاف ظرفیت چندان قابل‌توجه نیست. به‌طور کلی اکثر گوشی‌های موجود در بازار از باتری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعت برخوردارند. اگر می‌پرسید پاوربانک ۱۰،۰۰۰ چند بار گوشی را شارژ می‌کند، با حساب سرانگشتی می‌توان گفت که در بهترین حالت این نوع پاوربانک‌ها معمولاً می‌توانند تا ۲ بار گوشی شما را فول شارژ کنند. هرچند باتوجه به قوانین فیزیک، بخشی از شارژ پاوربانک‌ها حین پروسه تخلیه شارژ هدر می‌رود و بدین سبب، به‌طور میانگین می‌توانید تا ۱.۵ بار گوشی خود را شارژ کنید.

اما پاوربانک ۲۰,۰۰۰ چند بار گوشی را شارژ می‌کند؟ در رابطه با پاوربانک‌های پرظرفیت‌تر ۲۰،۰۰۰ و ۳۰،۰۰۰ میلی آمپرساعتی و حتی بیشتر، این رقم به همان تناسب افزایش خواهد یافت. به‌عنوان مثال پاوربانک‌های ۲۰،۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی نهایتاً ۳ تا ۴ بار قادر هستند تا گوشی شما را فول شارژ کنند. به‌همین‌ترتیب اگر می‌خواهید بدانید هر پاوربانک چند بار گوشی را شارژ می‌کند، صرفاً می‌توانید ظرفیت باتری گوشی خود و پاوربانک را با مقداری تلرانس در نظر بگیرید تا از تعداد دفعات شارژ احتمالی مطلع شوید. این موضوع در رابطه با سایر گجت‌های الکترونیکی نیز صدق می‌کند؛ به‌شرط این‌که در شارژ با آنها کار نکنید.

منبع: دیجیاتو

برچسب ها: پاوربانک ، شارژ گوشی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۳ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
هر کی موبایل می‌خره یه پاوربانک هم باید بخره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۸ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
پاوربانک واجبه و باید هم سریع شارژ بشه و هم سریع شارژ کنه و حداقل ده هزار بار کار کنه که همچین چیزی هم زیر دو سه تومن نیست
آخرین اخبار