امیر دریادار سیاری گفت: تلاش ما افزایش بازدارندگی است و انتخابات در بازدارندگی ما اثر مستقیم دارد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در ششمین نشست روز رسته حقوق و همایش آزمون سخت حقوق بین الملل در آینه فلسطین که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد؛ طی سخنانی اظهار داشت: در بحث غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه غزه باید توجه داشت که قطعاً پیروز این صحنه مردم فلسطین هستند، اما در قبال این جنایات این سوال پیش می‌آید که مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین المللی کجا هستند؟

وی ادامه داد: سوال همه آزادی خواهان جهان این است که کاربرد مجامع بین المللی در قبال این جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و مردان، کودکان و غیر نظامیان چیست؟ چرا از این جنایات جلوگیری نمی‌شود؟

معاون هماهنگ کننده ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف کشور‌های اسلامی در قبال مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: سران و حاکمان کشور‌های اسلامی باید اقدامات عملی و راهبردی خود برای فشار بر مجامع جهانی برای توقف ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در غزه را افزایش دهند تا در میدان شاهد اثرات مثبت این اقدامات باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت امور حقوقی در ارتش اشاره کرد و گفت: اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل از توانمندی‌های یک فرمانده محسوب شده و سبب می‌شود تا یک سازمان در مسیر رشد و تعالی حرکت کرده و به بیراهه نرود.

وی افزود: در واقع اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل، ضامن موفقیت سازمان در انجام مأموریت‌ها بوده و موجب سالم ماندن سازمان، کارکنان و مسئولان می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه یکی از آفت‌های سازمان‌ها را ناآگاهی و مسلط نبودن بر مسائل حقوقی عنوان کرد و گفت: اگر قوانین و مقررات به دلیل عدم اطلاع و اشراف حقوقی اجرا نشود آن سازمان در آینده با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد.

وی تأکید کرد: بدون تردید اجرای قوانین و مقررات نیاز به علم، دانش و آگاهی دارد و در واقع امروز فعالیت حقوقی یک امر کاملاً تخصصی محسوب می‌شود؛ بنابراین باید بستر‌های لازم جهت بهره‌گیری مستمر از کارشناسان حقوقی وجود داشته باشد تا در راستای ارتقای توان نیرو و سازمان به بهترین نحو از توانمندی‌های آنان استفاده شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ما باید در حوزه امور حقوقی به نحوی عمل کنیم که نیاز واقعی سازمان و رده‌های تابعه برطرف شود و کارشناسان این حوزه باید به میزان اهمیت کار خود در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های سازمان توجه داشته باشند و بدانند که عملکرد صحیح‌شان تا چه اندازه می‌تواند در هدایت مجموعه به سمت رشد و تعالی، مؤثر واقع شود.

دریادار سیاری در پایان با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل حقوقی در سطح نیرو‌ها قابل حل و فصل شدن است، گفت: اقدامات پیشگیرانه ما باید به گونه‌ای باشد که کمتر نیازمند استفاده از مراجع قضائی و محاکم باشیم و در این زمینه اداره قوانین و امور مجلس ارتش اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده که قابل تقدیر است.

امیر سیاری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند انتخابات عامل حیات نظام و مظهر استقلال، خدا باوری، همدستی، فرصت تجدید قدرت نظام و وصل کننده مردم به بدنه اجرایی است.

وی ادامه داد: دشمن با همه امکانات تلاش دارد تا امن سازی را پیش ببرد و با وجود ناامیدی میان مردم تلاش می‌کنند مردم را به کاندید‌اها ناامید کنند و با ایجاد دو قطبی کاذب شرایط را به نفع اهداف خود پیش ببرند. اما وظیفه ما تلاش برای افزایش مشارکت است، تمام تلاش ما افزایش بازدارندگی است و انتخابات در بازدارندگی اثر مستقیم دارد و مانند دفاع مقدس حضور مردم توطئه‌های مختلف دشمن را خنثی می‌کند.

امیر سیاری گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات، مردمی بودن انقلاب و ثبات کشور را نشان می‌دهد. با مجاهدت‌های انجام شده کشور ما از ثبات بالایی برخوردار است و مشارکت مردم این ثبات را افزایش می‌دهد و گویای قدرت نرم کشور ما است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: انتخاب اصلح خنثی کننده توطئه‌های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می‌برد. پس اگر ایران آباد و آزاد می‌خواهیم، همه باید در روز جمعه پای صندوق‌های رأی حاضر شویم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۶ ۰۴ تير ۱۴۰۳
ما اینم نخواستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۵ ۰۴ تير ۱۴۰۳
یک خبر بد برای جریان اصلاحات و شخص پزشکیان?
امروز نظر سنجی متا که مال 3 تیر بود منتشر شد و طبق نظر سنجی جمع ارای پزشکیان و پورمحمدی26درصد و جمع ارای کاندیدها انقلاب74درصد✌️? این یعنی فقط مونده ائتلاف روز اخر و بای بای اصلاحات و پزشکیان??الان اصلاحات میگن بعد ائتلاف درصدی ریزش 20 درصدشم مال شما?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۰۴ تير ۱۴۰۳
اگه این درجه و مزایایی که داره رو ازش بگیرن بازم دعوت به انتخابات میکنه ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۰ ۰۴ تير ۱۴۰۳
ماشالله درجه یکی دیگه ستاره‌ای کنار باشه دیگه رستم فرخزاد میشودی دلاور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۲ ۰۴ تير ۱۴۰۳
یجوری آرم و علائم و درجه زده انگار اسراییل رو فتح کرده و بمب اتم ساخته
جز ضرر واسه کشور چی داشتی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۰ ۰۴ تير ۱۴۰۳
نه بنده خدا کسی بوده که در اوایل انقلاب که عراق خرمشهر آبادان را گرفتند در داخل جنگ سیاسی بود کسی به فکر دشمن نبود اینها فکر دشمن بودند تازه درجه کم هست معروف به کلاها سبزها تکاوران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۹ ۰۴ تير ۱۴۰۳
اول در خصوص عملکرد امیر سیاری بزرگوار در طول دفاع مقدس تحقیق کن بعد در مورد درجات و نشان های ایشان نظر خود را مطرح کن.
در ضمن وظیفه ارتش ساخت بمب اتم نیست.
Canada
ناشناس
۱۶:۵۴ ۰۴ تير ۱۴۰۳
یکی هم آراسته بپوشد ایراد میگیرید ؟
اگر از همه کارهایش بگذریم (فرض که متلک شما درست) اگر همه دنبال آراستگی بودند این کشور بسادگی سامان مییافت
و اینکه آراستگی از هالیوود .... ترکیه نمی آید مگر برای ....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۸ ۰۴ تير ۱۴۰۳
نظامی ها تفسیر سیاسی می کنند سیاسی ها تفسیر نظامی می کنند هیچکس دیگه سر جای خودش نیست!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۰ ۰۴ تير ۱۴۰۳
شرکت در انتخابات چه ربطی به تفسیر سیاسی داره باباجون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۷ ۰۴ تير ۱۴۰۳
ماده ۴۰ قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح تصریح می‌کند که «مداخله، شرکت یا فعالیت کارکنان نیروهای مسلح در دسته‌بندی‌ها، مناقشه‌های سیاسی و تبلیغات انتخاباتی ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود و مرتکبین به ۶ ماه تا سه سال حبس محکوم می‌گردند.»
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۲ ۰۴ تير ۱۴۰۳
داره درباره کلیت انتخابات حرف میزنه و دعوت به رای دادن می کنه، خدایا کمی تفکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۰۴ تير ۱۴۰۳
انتخابات در بازدارندگی گفته پس سپاه چی دخالت نمیکنه تمام کاندیده ریاست جمهوری سپاهی هستند آشکار هست ملت میداند
آخرین اخبار