کد خبر: ۶۲۲۳۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۰

ریاست جرایم جنایی فرماندهی پلیس کابل از بازداشت یک باند پنج نفری از سارقین حرفه‌ای در مربوطات شهر کابل خبر داد.

یک باند 6 نفری از سارقین حرفه ای در کابل بازداشت شدندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، این گروه شش نفری از سارقین سازمانیافته مبلغ یکصدو ۹۵ هزار (۱۹۵۰۰۰) دالر امریکائی و چهار صدو ۵۰ هزار (۴۵۰۰۰۰) افغانی را از یک دکان صرافی واقع سرای شهزاده به سرقت برده بودند.

براساس معلومات منبع دکان صرافی واقع سرای شهزاده مربوط "حاجی فیروزالدین" است و سارقین با تمام مهارت خاصی که داشته اند پول های این صرافی را دزدیده بودند.

به براساس معلومات پولیس کابل قضیه به این شرح بوده است که اسامی "شرف الدین" طوطاخیل تقریباً دو ماه قبل با طرح و پلان قبلی یک باب دکان را در سرای شهزاده به کرایه گرفته در حالیکه در این دکان هیچ کدام فعالیت تجارتی نداشته اما کرایه آنرا ماهانه پرداخت می نمود.

بتاریخ ۴/۶/۱۳۹۶ شخصی بنام محمد قدیم توسط شرف الدین به دکان استخدام و با توافق او حوالی ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر میزی که در مقابل دکان قرار داشته خود را پنهان می کند و ساعت ۱۲ شب از مخفیگاه بیرون شده و با استفاده از جبل ابتدا قفل دکان را شکستانده و بعداً سیف حاوی پول را با مهارتی که داشت باز نموده است.

این سارق حرفوی مبلغ (۱۹۵۰۰۰) دالر امریکائی و (۵۵۰۰۰۰ )افغانی را به سرقت برده و از محل فرار نموده بود که پولیس با کسب اطلاع داخل اقدام گردید و اسامی محمد قدیم را با مبلغ (۱۰۰۰۰) دالر از جمله پول های به سرقت رفته بازداشت می کند.

شرف الدین طوطاخیل طراح و سازمانده اصلی قضیه نیز شناسایی و بازداشت شده و متباقی پول های به سرقت رفته با سعی و تلاش پولیس کابل از نزد پنج تن از همدستان این گروهی از سارقین بدست آمده و به مالک اصلی اش تسلیم و مظنونین به پنجه قانون سپرده شده اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر