کد خبر: ۶۲۷۶۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

«در قامت تکاوری» جدیدترین کتاب سید قاسم یاحسینی منتشر می‌شود.

کتاب در قامت تکاوری را سوره مهر منتشر می کند

سید قاسم یاحسینی نویسنده حوزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان درباره آثار جدیدش گفت: کتابم با عنوان «در قامت تکاوری» خاطرات علی  سیاری است. امیدوارم این کتابم  در 7 آذر ماه سال جاری رونمایی شود. کتاب «در قامت تکاوری» را انتشارات سوره مهر منتشر می‌کند.

وی افزود: کتاب دیگری با عنوان «خاطرات ناخدا هوشنگ صمدی» را در دست انتشار دارم که به زودی منتشر خواهد شد. این کتاب را برای نوجوانان نوشته‌ام. این کتاب را هم انتشارات سوره مهر منتشر می‌کند. کار نگارش کتاب را برای بخش ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری انجام دادم.

گفتنی است؛ پیش از این  کتاب «خاطرات امیر سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اثر سیدقاسم یاحسینی قرار بود  تا پایان ماه رمضان سال 95 منتشر شود. احتمال داشت چاپ این کتاب را انتشارات نیروی دریایی انجام دهد. کتاب «خاطرات امیر سیاری» به خاطرات این فرمانده از زمان تولد وی تا هنگام جنگ می‌پردازد.کتاب «بخشو؛ منادی عید خون در بوشهر» اثر دیگر سید قاسم یاحسینی است. این کتاب درباره  زندگی جهانبخش کردی‌زاده معروف به بخشو، نوحه‌خوان نام آشنای بوشهری نوشته شده است. این نویسنده در  این کتاب با رویکرد پدیدارشناسانه و متکی بر تاریخ موسیقی شیعه در جنوب کشور به زندگی این نوحه‌خوان پرداخته‌ است.  بخش اول کتاب «بخشو؛ منادی «عید خون» در بوشهر» سیر پیدایش عزاداری سنتی بوشهر را بیان کرده و تحول موسیقیایی آن را مدل‌سازی کرده است. این بخش از کتاب سعی دارد که پاسخی منطقی به معمای شکل‌گیری عزاداری سینه‌زنی بوشهر بدهد. بخش دوم کتاب «بخشو؛ منادی «عید خون» در بوشهر» دربرگیرنده 50 عکس متفاوت شخصی و عمومی از بخشو است. از مطالب دیگری که در این بخش کتاب آمده می‌توان به متن مصاحبه انجام شده با همسر بخشو اشاره کرد.

یاحسینی تا به امروز آثاری چون «قصه‌های شهر جنگی»، «سهام خیام: دختری از هویزه»، «ظهور و سقوط خاندان تنگستانی» و «یک دریا ستاره: خاطرات زهرا تعجب، همسر شهید مسعود (حبیب) خلعتی» را هم نوشته و منتشر کرده است.

 

انتهای پیام/

آثار جدید سیدقاسم یاحسینی منتشر می‌شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل