کد خبر: ۶۳۲۰۸۶۵
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵

دبیر دومین جشنواره لیلم گفت: ٢٩٠ هنرمند در مجموع بخش‌های انفرادی و گروهی جشنواره لیلم شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان  از ساری ،  محمد محمدی دبیر دومین جشنواره البرزنشینان لیلم گفت: ١١٠ اثر برگزیده در بخش انفرادی دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم با هم به رقابت می‌پردازند. 

وی افزود: امسال نیز دومین جشنواره موسیقی فولکلور مازندران با نام موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم در آذر ماه جاری با محوریت حفظ موسیقی غنی مازندران و شناخت استعداد‌های پنهان در حوزه موسیقی بومی نیز حمایت از هنرمندان این حوزه برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در بخش انفرادی در حوزه آواز محلی ٤٨ نفر، دسر کوتن ٢٢ نفر، دوتار ٢٧ نفر، سرناسه نفر، قرنه پنج نفر، کمانچه محلی ١٦ نفر، لگن ١٩ نفر و لله وا ٢٣ نفر آثار خود را به جشنواره ارسال کردند.

محمدی افزود: از این تعداد با بررسی هیأت انتخاب دومین جشنواره البرزنشینان لیلم؛٢٢ نفر در بخش آوازمحلی،٢٠ نفر در بخش دسرکوتن، ١٨ نفر در حوزه دوتار، دو نفر در بخش سرنا، چهار نفر در بخش قرنه،١١ نفر در کمانچه محلی،١٣ نفر در بخش لگن نوازی و ٢٠ نفر در رشته لله وا به بخش رقابتی این دوره از جشنواره موسیقی بومی لیلم راه یافتند.

 وی با اشاره به راه یابی هفت گروه مازندرانی به این جشنواره گفت: برای نخستین بار بخش پژوهش نیز به جشنواره اضافه شده که تا آخرین روز ارسال آثار هفت مقاله پژوهشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. 

محمدی افزود: تعداد هشت گروه البرزنشین در بخش جنبی و دو گروه خارجی در بخش بین‌الملل جشنواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت. 

انتهای پیام/آ

برپایی جشنواره البرزنشینان در مازندران  

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر