کد خبر: ۶۵۴۴۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی ۹ هزار و ۳۹۲ واحد مسکونی احداثی و تعمیری مناطق زلزله زده استان اخذ شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازبجنورد؛  محمدحسین علی نیا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی ۹ هزار و ۳۹۲ واحد مسکونی احداثی و تعمیری مناطق زلزله زده استان پایان کار اخذ کردند که از این تعداد ۲ هزار و ۳۲۷ مورد احداثی و هفت هزار و ۶۵ واحد تعمیری بوده است.
وی با بیان این که در زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته ، ۱۴ هزار و ۵۰۹ واحد مسکونی در ۷۷ روستا و ۲ شهر استان خسارت دیدند، گفت: از ۵ هزار واحد احداثی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد شهری و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی بوده است.
علی نیا اظهار کرد: تاکنون از یک هزار و ۸۶۳ پرونده تشکیل شده ، ۶۹۸ نفر به بانک مراجعه و ۱۱۶ نفر هم پایان کار دریافت کرده اند.
وی همچنین در خصوص جابجایی روستا‌های پسرکانلو و قره چای که در زلزله سال گذشته دچار رانش شدید شدند، گفت: مباحث مرتبط با جابجایی روستای قره چای در دست اقدام است و بنابر زمان پیش بینی شده مردم این روستا اواخر تابستان می‌توانند در مکان جدید استقرار یابند.
علی نیا با اشاره به این که در زلزله سال گذشته ۲ هزار واحد دامی دچار خسارت شدند ، افزود: هم اکنون برای ۵۰۷ واحد به ارزش ۱۰۸ میلیارد ریال پرونده تشکیل داده شد که از این میزان تاکنون از محل منابع داخلی صندوق کارآفرینی امید به ۱۲۱ پرونده معادل ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
علی نیا در ادامه بیان کرد: با توجه به قول مساعد وزیر کار در نشست اخیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی مبنی بر پرداخت کامل تسهیلاتی که سال گذشته در بازدید از مناطق زلزله زده قول پرداخت آن داده شد بود، استان مکاتبه‌ای با وزارت کار برای پیگیری موضوع خواهد داشت.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/ ب 


در زلزله سال گذشته بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی دجار خسارت شدند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر