کد خبر: ۶۵۸۵۵۴۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
معاون محیط زیست طبیعی کشور در شیراز:

حمید ظهرابی گفت: معاونین محیط طبیعی باید شجاعانه برای رفع مشکلات حرکت کنند باید شیوه حفاظت از تنوع محیط زیستی را تغییر دهیم.

شیوه حفاظت از تنوع محیط زیستی تغییر یابد/ فضا برای توسعه کار فراهم استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی در نشست معاونان محیط زیست کشور که به میزبانی شیراز برگزار شد، گفت: در محیط زیست طبیعی موضوعی را که دنبال می‌کنیم حفاظت زیست بومی است که برای اجرایی شدن آن باید تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه روشی که تا به امروز رفتیم اشتباه بوده و برای رفع این اشکال باید شجاعت لازم را داشته باشیم، افزود: اگر قرار بر ترس و هموار بودن راه باشد تا کار کنیم، هیچ حرکتی نمی‌شود.

ظهرابی ادامه داد: معاونان محیط طبیعی باید شجاعانه برای رفع مشکلات حرکت کنند و باید شیوه حفاظت از تنوع محیط زیستی را تغییر دهیم، زیرا تاکنون موفق نبودیم و منافع خود را از مردم جدا کردیم.

معاون محیط زیست کشور تصریح کرد: باید شجاعت برای محیط زیست طبیعی کشور داشته باشیم و هر زمان حیات وحش و محیط طبیعی را با منطقه هماهنگ کنیم موفق خواهیم شد.

وی در خصوص بوم گردی نیز گفت: فضا برای توسعه کار فراهم است و باید برای رسیدن به موفقیت حرکت کرد.

ظهرابی یادآور شد: اصلاح قانون معادن در زمانی روی داده که سازمان محیط زیست نقش خود را در مجلس ایفا نکرده و امروز با قانون یک جانبه برای بهره برداری از معادن روبه رو هستیم.

وی افزود: در بحث گونه‌های در خطر انقراض نیز وضعیت خوب نیست و همچنان یوز پلنگ و... با مشکل مواجه هستند.

معاون محیط زیست کشور تصریح کرد: با بورس بازی و ویلا سازی مخالفت می‌کنیم، اما اگر روستایی نیازداشت در طرح‌هایی نیز موافقت می‌کنیم.

ظهرابی در خصوص علاقه مردم به حیات وحش گفت: به جای اینکه از این علاقه فرار کنیم باید برای برنامه‌های خودمان استفاده کرد و اطلاع رسانی به موقع داشته باشیم.

وی یادآور شد: تصمیمات محیط زیستی و حتی تلفات حیات وحش هم اطلاع رسانی کنید و به موقع پاسخگوی رسانه‌ها باشید.
انتهای پیام/ر

صحبت های معاون محیط زیست طبیعی  در شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر