کد خبر: ۶۷۸۸۶۹۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان از بهره مندی ۲ هزار نفر ساعت زن سرپرست خانوار از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، فرانک موسوی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه طرح مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار، بین شورای اجتماعی کشور و اداره کل فنی و حرفه‌ای تعهد استان گفت:در این طرح در سال جاری ۲ هزار نفر ساعت زن سرپرست خانوار از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند خواهند شد.

وی هدف از اتعقاد این تفاهم نامه را توانمند سازی، مهارت آموزی، افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی به سازمان‌های حمایتی عنوان کرد.

موسوی در خصوص توافق صورت گرفته به منظور اجرایی شدن این طرح در استان خوزستان افزود: جمعیت بانوان سرپرست خانوار خوزستان هم اکنون ۳۳ هزار نفر است که بر اساس توافقنامه منعقد شده و با توجه به تخصیص سهم اعتباری استان بخشی از طرح توانمندسازی این بانوان باید از سوی سازمان‌های مردم نهاد انجام شود.

عضو شورای اجتماعی استان خوزستان با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار معضلات اقتصادی و معیشتی است، اظهار داشت: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان به تبع سازمان مرکزی برای کاهش مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار و بهبود زندگی آنان طرح توانمندسازی در قالب مهارت آموزی را اجرا می‌کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان تصریح کرد: امید است با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی راهکار‌هایی اتخاذ شود که شرایط پرداخت تسهیلات به این قشر از بانوان مهیا شود.

فرانک موسوی با اشاره بر اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید زنان سرپرست خانوار بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند بیان داشت: این گروه از زنان، به دلیل انجام وظایف ناشی از نقش‌های خانوادگی و ایفای تعهدات شغلی در محیط کار در فشار مضاعف به سر می‌برند و باید نگاه ویژه‌ای به شان، مقام و منزلت آنان در جامعه داشته باشیم.

گفتنی است؛ براساس مصوبه شورای اجتماعی کشور ۱۴ میلیارد ریال برای آموزش مهارت‌های فنی و مهارتی به استان خوزستان اختصاص یافت.

انتهای پیام/گ

زنان سرپرست خانوار تحت پوشش آموزش های مهارتی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر