کد خبر: ۶۷۸۸۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
گمرک اعلام کرد؛

با بخشنامه جدید اعلام شده از سوی گمرک، امکان انتقال کالا‌های مشمول اولویت گروه چهارم (کالا‌های لوکس و غیر ضروری) که پیش از این و قبل از ممنوعیت، مجوز ثبت‌سفارش گرفته‌اند به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم می‌شود.

واردات مشروط کالا‌های لوکسبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، این کالا‌ها در فهرست ۱۳۳۹ قلم کالای گروه چهارمی قرار دارند که پیش از این بخشنامه‌ای مبنی بر عدم پذیرش ثبت سفارش‌های گروه چهارم کالایی و عدم انتقال این گروه کالا‌ها به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و گمرکات داخلی ابلاغ شده بود.

با بخشنامه جدید امکان انتقال کالا‌های مشمول اولویت گروه چهارم که پیش از این و قبل از ممنوعیت مجوز، ثبت‌سفارش گرفته‌اند به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم می‌شود.

واردات مشروط کالا‌های لوکس

واردات مشروط کالا‌های لوکس

این بخشنامه برای اجرای سیاست‌های جدید دولت و دستور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رئیس کل گمرک ایران مبنی بر انجام اقدامات اورژانسی برای کاهش رسوب کالا در بنادر صورت می‌گیرد.

بر اساس تقسیم‌بندی اولیه صورت گرفته از کالا‌های وارداتی، چهار گروه کالایی تفکیک شده است که گروه اول مربوط به کالا‌های اساسی، گروه دوم مربوط به کالا‌های واسطه‌ای، گروه سوم کالا‌های مصرفی و در نهایت گروه چهارم شامل کالا‌های لوکس و غیرضروری می‌شود که در شرایط کنونی تخصیص ارزی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر