کد خبر: ۶۸۳۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

رئیس جهاد کشاورزی سلسله گفت: امسال با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته، بیش از ۲۶۰ هزار تن محصولات زراعی و باغی در سلسله تولید شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  رضا سوخته زاری، گفت: در زمینه کاشت محصول استراتژیک کلزا شاهد رشد ۲۲۰ درصدی در این بخش بودیم.

رئیس جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به توزیع ۶ هزار تن نهاده‌های کشاورزی در سطح شهرستان سلسله، افزود: یکی از برنامه‌های جهاد کشاورزی شهرستان کاهش سطح زیر کشت محصولات آبدوست است که در این راستا، کشت سیب زمینی را از سه هزار و ۵۰۰ هکتار در سال ۹۶ به کمتر از یکهزار و ۳۰۰ هکتار در سال ۹۷ کاهش دادیم و در سال زراعی ۹۸ نیز الگوی کشت بدون سیب زمینی در سطح شهرستان برای اولین بار اجرا خواهد شد.

سوخته زاری با اشاره به اجرای طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار، گفت: امسال طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار نیز به میزان یکصد هکتار در سطح شهرستان اجرا شد.

وی با اشاره به برداشت مکانیزه گردو برای اولین بار در سطح شهرستان، عنوان کرد: شهرستان سلسله در سال جاری رتبه نخست مبارزه و کنترل آفت سن غلات را کسب کرد و همچنین در تولید چغندرقند به رتبه دوم لرستان دست یافت.
شهرستان سلسله دارای بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی و دیم است.

انتهای پیام/د

۲۶۰ هزار تن محصولات زراعی و باغی در سلسله تولید شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر