کد خبر: ۶۸۳۱۵۳۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳

در راستای خدمت رسانی مضاعف به مردم بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها ابلاغ شد.

ابلاغ بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل به شهرستان‌هابه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مصطفی سالاری، استاندار گیلان در راستای بررسی مشکلات هر شهرستان به صورت میدانی توسط مدیران و خدمت رسانی مضاعف به مردم، بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها را ابلاغ کرد.

متن کامل بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها که شامل ضوابط مهمی از جمله لزوم دیدار چهره به چهره با مردم، بازدید از پروژه‌ها و اماکن پیشنهاد شده برای اجرای طرح‌های مدنظر، ضرورت حضور نمایندگان اقشار و اصناف مردمی در جلسات مرتبط، رصد کامل تصمیمات و پیشرفت‌های حاصله و اطلاع رسانی عمومی به مردم است، توسط استاندار گیلان به کلیه دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های سراسر استان ابلاغ شد، به این شرح است:

۱- هر یک از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی مکلفند هفته‌ای یک روز کامل (حداکثر از ساعت ۸ صبح تا حداقل ۱۷ همان روز) ترجیحا یکی از روز‌های شنبه، دوشنبه و پنج شنبه را با دعوت فرماندار، در هر یک از شهرستان‌های ۱۶ گانه استان حضور یافته و به شرح مفاد آتی، برابر رئوس محور‌های تمهیدی توسط فرماندار، به امور مربوطه در آن شهرستان رسیدگی نمایند.

۲- در صورت گستردگی و تعدد برنامه ها، برنامه سفر به صورت دو روزه تنظیم می‌گردد، تاریخ سفر مدیران با هماهنگی «ستاد هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری»، با تشخیص اولویت پیشنهادی فرماندار شهرستان و توافق زمان سفر بین فرماندار و مدیرکل مربوطه تعیین می‌گردد.

۳- برنامه‌ریزی سفر بایستی به نحوی انجام پذیرد که در طول یک روز، در اجرای این طرح، بیش از یک سفر اداری، به یک شهرستان انجام نشود، ولی سفر ۲ یا چند تن از مدیران کل دستگاه‌های هم خانواده یا مرتبط با موضوعات اعلامی فرماندار و به تشخیص وی، در قالب یک سفر، بلامانع است، حضور همزمان سایر مدیران کل در آن شهرستان در خارج از چارچوب این طرح و در سرکشی‌های اداری و بازدید‌های معمول و برای رسیدگی به امور حوزه مسئولیت خود، بلامانع است.

۴- تاریخ هر سفر، حداقل یک هفته قبل از روز سفر، تعیین می‌گردد و فرماندار نسبت به اعلام فهرست مواردی که بایستی در سفر مورد رسیدگی قرار گیرد، دیدار‌هایی که بایستی انجام شود، بازدید‌هایی که باید از اماکن و نواحی خاص، طرح‌ها، پروژه‌ها یا محل اجرای برنامه‌های مدنظر صورت گیرد، به موجب کاربرگ «الف» (پیوست یک، پیشنهادات قبل از سفر) و ارسال آن به دبیرخانه ستاد هماهنگی و مدیر یا مدیران کل، حداقل ۵ روز قبل از سفر، اقدام می‌نماید.

۵- فهرست برنامه‌های یک یا دو روزه سفر باید از ۴۸ ساعت قبل از روز سفر تدوین و ضمن ابلاغ به طرفین، صرفا در صورت لزوم و با تشخیص فرماندار، در ورودی شهر، ورودی فرمانداری و اداره یا ادارات تابعه شهرستانی آن اداره کل، به صورت پرده نوشته (مطابق الگوی پیوست – ۳) نصب گردد.

۶- نصب پرده نوشته حاوی تصاویر اشخاص، خوش آمدگویی، تقدیر و امثالهم، مطلقا ممنوع است، نصب پرده نوشته با سایر محتوا‌ها و اهداف نیز (به جز موارد مذکور در بند ۵) آن هم در صورت ضرورت و با تشخیص فرماندار، به هر نحو دیگر ممنوع است.

۷- فرمانداران و مدیران کل، باید در طول برنامه یک روزه، به موازات و جداگانه توسط یک نفر که هرکدام به عنوان دبیر سفر‌های مجموعه متبوعه خود تعیین نموده‌اند، مبادرت به یادداشت و تهیه فهرست کامل مراجعات، درخواست‌ها، پیشنهادات و وعده‌ها و تصمیمات نموده و فهرست کامل این موارد را ضمن ادغام و تجمیع، جهت پیگیری مستمر بعدی، مستند و ملاک عمل قرار دهند و کلیه موارد مذکور را در صورت جلسه پایانی سفر نیز، مورد اشاره، رسیدگی و یا تعیین تکلیف قرار دهند.

۸- ضروری است در تمامی برنامه‌های سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان ها، نسبت به تنظیم برنامه دیدار عمومی و ملاقات چهره به چهره با مردم در چارچوب و زمان مشخص، اقدام لازم به عمل آید.

۹- دعوت از اشخاص اعم از مسئولان، نمایندگان اصناف و اقشار مردمی و میهمانان و به طورکلی، مسئولیت اجرای برنامه‌های سفر، بر عهده فرماندار است.

۱۰- رعایت کلیه مفاد بخشنامه «تشریفات زدایی از سفر‌ها و امور اداری» در انجام سفر‌های موضوع این بخشنامه نیز الزامی است، بند ۵ از شمول بخشنامه مذکور مستثنی است.

۱۱- در بخش پایانی برنامه یک یا دو روزه سفر، صورت جلسه‌ای حاوی؛ ۱- تصمیمات قطعی اتخاذ شده، ۲- مواردی که بایستی در موعد مشخص رسیدگی و تصمیم‌گیری گردد با ذکر مهلت اقدام، ۳- چگونگی رسیدگی به سایر موارد جزئی مطروحه در فهرست مشترک موضوع بند ۷، به شرح کاربرگ «ب» (پیوست ۳)، تهیه و به امضای طرفین می‌رسد و یک نسخه از آن توسط فرماندار برای ثبت و پیگیری به «دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری» ارسال گردد.

۱۲- سفر‌های موضوع این بخشنامه که براساس اعلام نیاز و پیشنهاد فرمانداران صورت خواهد گرفت، مانع از انجام سفر‌های معمول مدیران به شهرستان‌ها که براساس شرح وظایف دستگاه‌ها و حسب ضرورت صورت می‌پذیرد، نخواهد بود و این سفرها، مشمول مفاد این بخشنامه تلقی نمی‌گردد.

۱۳- ستاد هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری نیز، نسبت به رصد و وصول گزارش پیشرفت و تحقق تصمیمات از مدیرکل و فرماندار، ظرف دو هفته پس از سفر و همچنین در دوره‌های زمانی منظم، اقدام می‌نماید.

۱۴- گزارش جامعی در دوره‌های زمانی ۳ ماهه از آخرین وضعیت اجرا و تحقق تصمیمات، طی نشستی با حضور دبیر هماهنگی و پیگیری‌های ویژه استانداری، فرماندار و مدیر/ مدیران کل حاضر در هر سفر، تهیه و جهت تصمیم گیری به اطلاع استاندار و معاون ذیربط می‌رسد.

۱۵- در راستای تسهیل «نظارت مردم بر دولت» و انجام وظیفه امر به معروف و نهی از منکر (از نوع مردم نسبت به دولت) و حق دسترسی به اطلاعات (بند چ. ماده ۳۰ منشور حقوق شهروندی)، گزارش‌های فصلی مذکور در بند ۱۴، جهت آگاهی عموم شهروندان از طریق رسانه‌های جمعی و فضای مجازی اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/ع

ابلاغ بخشنامه سفر شهرستانی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر