کد خبر: ۶۸۳۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:در استان ۳۵۰۰ و در مشهد ۳۲۰۰ بیمار ms داریم که در رنج سنی ۲۰ تا ۴۰ سال هستند.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، شناسای ۳۵۰۰ بیمار ms در خراسان رضویمحمدرضا دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهددر اجلاس سالانه مدیران عامل انجمن ms ایران، گفت: زکات علم آموختن علوم و زکات سلامتی درمان بیماران به‌ویژه بیماران خاص بوده و امروزه بسیار خوشحالیم که انجمن‌های مردم‌نهاد در بیماری‌های مختلف همچون ms حضوری پررنگ در حوزه سلامت دارند.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های واگیردار همچون ایدز کنترل شده‌اند افزود: در بحث ایجاد بیماری‌هایی غیرواگیردار همچون ms مواردی همچون آلودگی هوا و مسائل بهداشتی نقش‌آفرین هستند که باید با آگاهی‌رسانی لازم از بروز این نوع بیماری‌ها پیشگیری کرد، زیرا همه ما معتقدیم که پیشگیری بهتر از درمان است و نباید این سخن تنها در حد شعار باشد، بلکه باید در عمل هم دیده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ۶۲ ثمن و مجموعه مردم‌نهاد در حوزه‌های سرطان، تالاسمی، ms و دیگر بیماری‌های خاص در خراسان رضوی فعال است، خاطرنشان کرد: در سطح استان ۳۵۰۰ و در مشهد ۳۲۰۰ بیمار ms داریم که در رنج سنی ۲۰ تا ۴۰ سال هستند، بیماری‌ای که متاسفانه علیل‌کننده بوده و بیشترین گروه این نوع بیماران بانوان هستند.

دارابی تصریح کرد: هرچه قدر که مشارکت مردم در ثمن‌ها بیشتر شود خودشان و به‌خصوص بیمارانشان کمتر رنج بیماری را احساس خواهند کرد و اگر حمایت و پیشتیبانی ثمن‌ها نباشد این رنج چند برابر می‌شود.

وی تاکید کرد: آماده هر نوع همکاری با خیران حوزه سلامت هستیم تا شاهد کاهش و درمان انواع بیماری‌ها به‌ویژه بیماران خاص همچون ms باشیم و به‌صورت ویژه در مسیر افزایش سلامت و کاهش چشمگیر اشغال تخت‌های بیمارستانی گام برداریم.

محمدرضا کلایی شهردار مشهد نیز در این اجلاس گفت: حوزه مدیریت شهری شهر‌ها در ایجاد نظم اجتماعی و آرامش روانی نقش بسزایی در ایجاد سلامت ساکنان شهر دارد و در موضوع ms نیز به عنوان یکی از بیماری‌های نگران کننده نیازمند ایجاد آرامش روانی هستیم.

وی افزود: در مدیریت شهری شهر بزرگی همچون مشهد وظایفی بسیار بزرگ به‌ویژه در حوزه سلامت داریم و از مسئولان انجمن ms خراسان رضوی می‌خواهیم که از شهرداری مشهد مطالبه‌گری لازم را در بحث ارائه خدمات ویژه به این نوع بیماران در ساکن شهر امام رضا (ع) هستند داشته باشند.

شهردار مشهد با بیان اینکه تمرکز در مسیر شناسایی و مطرح شدن بیماران ms باید در دستور کار کلیه مسئولان مربوطه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: جمع زیادی از همین بیماران ms جزو نخبگان علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی شهر مشهد هستند و شهرداری مشهد آماده هر نوع همکاری در مسیر حمایت از این بیماران و همچنین نخبگان آن خواهد بود.

انتهای پیام//ح.ص
 

فعالیت ۶۲ سمن و مجموعه‌های مردم نهاد در حوزه بیماری‌های خاص در خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر