کد خبر: ۶۸۳۴۹۶۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
صادقی در مخالفت با کلیات بودجه ۹۸:

نماینده مردم تهران با انتقاد از نحوه بودجه‌ریزی سال آینده کشور گفت: نوع بودجه ریزی سال ۹۸ مسئولان دستگاه‌ها را به اشتباه می‌اندازد.

محمود صادقی نماینده تهرانبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود صادقی نماینده تهران در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه ۲۷ بهمن) مجلس و در مخالفت با کلیات بودجه ۹۸، ضمن عرض تسلیت برای حادثه تروریستی شهر سیستان و بلوچستان گفت: از مسئولان اطلاعاتی و امنیت انتظار داریم که با هوشیاری بیشتر حواسشان به تحرکات باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: از رهبر معظم انقلاب به خاطر بیانیه راهبردی تشکر می‌کنم و امیدوارم همه دستگاه‌ها آن را آویزه گوششان کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که در لایحه بودجه سال ۹۸ نگاه ویژه‌ای به شرایط کشور نشود چرا که ما اکنون در یک جنگ اقتصادی قرار داریم، اما لایحه بودجه به طریقی نوشته شده که انگار دولت می‌خواهد واقعیت را پنهان کند.

صادقی تصریح کرد: با توجه به مسائل ناشی از تحریم‌های ظالمانه انتظار می‌رفت که دولت در تنظیم لایحه بودجه فراتر از یک سند حسابداری عمل کند.

نماینده مردم تهران بیان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۸ منابع حاصل از صادرات پیش بینی نشده و به نظر می‌رسد که در سال آینده با کسری بودجه بسیاری مواجه شویم، اما همچنان دولت سعی می‌کند تا این موضوع را پنهان کند.

وی افزود: واضح است که این لایحه بسیار غیرشفاف تنظیم شده به نحوی که عدم شفافیت در ارقام آن کاملا مشخص است.

وی اظهار کرد: در جریان بودجه سال ۹۸ شأن نهاد نظارتی مجلس کاملا زیر سوال رفته، اگر قرار بود مجلس بیش از دو ماه وقت خود را صرف بررسی بودجه کرده و در نهایت دولت بنا بر صلاحدید خود به تقسیم منابع بپردازد چه نیازی به این همه صرف وقت و ایجاد کمیسیون تلفیق بود بدیهی است که این شیوه بودجه ریزی آسیب زیادی را به کشور تحمیل خواهد کرد.

صادقی بیان کرد: بودجه سال ۹۸ مسئولان کشور را به اشتباه می‌اندازد و باعث خواهد شد که آن‌ها برای کاهش هزینه‌ها تلاشی نکنند؛ همچنین حذف موازی کاری بین اجزای دولت اقدامی است که به کاهش هزینه‌ها منجر می‌شود.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: در حوزه هدفمندی یارانه‌ها بررسی جداول مربوط به مصارف و منابع نشان می‌دهد که به این قانون بی توجه شده و دولت در لایحه بودجه قیمت واقعی برای حامل‌های انرژی تعیین نکرده است.

وی گفت: متأسفانه همواره بر خلاف اساس نامه صندوق توسعه ملی منابعی که به این صندوق اختصاص یافته در غیرموارد خود مصرف می‌شود که گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس بر این ادعا صحه می‌گذارد.

صادقی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در بودجه سال ۹۸ برای ساز و کار و اجرای مدیریت هزینه‌های خود اقدامی انجام نداده است، در کشور‌های دیگر به محض بالا رفتن قیمت نفت صرفه جویی در کشور آغاز می‌شود، اما متأسفانه این امر در ایران به چشم نمی‌خورد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر