کد خبر: ۶۸۳۵۷۷۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از وجود ۳۰ خانه بوم گردی در این استان خبر داد.

وجود ۳۰ خانه بوم گردی در استان همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علی خاکسار، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه ۳۰ خانه‌ بوم گردی در استان همدان وجود دارد که ۱۲ مورد از این خانه ها فعال هستند، اظهار داشت: برای تقویت و توسعه بوم‌ گردی در استان همدان تا سقف ۴ میلیارد تومان به تناسب طرحی که توسط متقاضی یا سرمایه‌ گذار برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی ارائه دهد تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

خاکسار اظهار داشت: هم اکنون اقامتگاه‌های بوم‌ گردی استان همدان در روستای آق بلاغ، مانیزان،  وهنان، ورکانه، امزاجرد و ملحمدره دایر است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه در پذیرش طرح ها برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی کیفیت طرح‌های ارائه شده اولویت است، گفت: تنها به دنبال کمیت ‌گرایی در توسعه خانه‌های بوم ‌گردی نبوده و نیستیم.

خاکسار گفت: متقاضی اجرای خانه بوم گردی باید ضوابطی مانند ایجاد آغل، آشپزخانه سنتی، وسایل بهداشتی، موزه ابزار کشاورزی و صنایع دستی روستای هدف را در خانه بوم‌ گردی یا مجاور آن مد نظر قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه گردشگران تنها برای اقامت به خانه‌های بوم‌گردی مراجعه نمی‌کنند، عنوان کرد: آشنایی و حفظ و اشاعه فرهنگ اهالی روستا نیز از اهداف راه‌اندازی خانه‌های بوم‌ گردی است که متولیان خانه‌های بوم‌ گردی باید به آن توجه داشته باشند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همچنین با بیان اینکه در راستای ترویج ایرانگردی برنامه ‌ای برای استان‌های غربی و شمال غربی در قالب کارگروه تورهای تلفیقی تعریف شده به اجرا خواهد درآمد، گفت: این برنامه ضمن ترویج فرهنگ سفرهای داخلی موجب تعریف مسیر مشخصی در مناطق غربی ایران است و بر این اساس به تدریج مسیر سفرهای گروهی در غالب تورهای مشارکتی در غرب کشور تعریف و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ب

۱۲ خانه بوم گردی در استان همدان فعال است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر