کد خبر: ۶۸۹۲۲۴۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد؛

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه نباید در برابر سیل زدگان بی‌تفاوت بود، گفت: هر فردی هر کمکی که می‌تواند برای التیام درد‌های آسیب دیدگان سیل انجام دهد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار جمعی از اعضای بسیج هنرمندان بیان کرد: روزی فرا خواهد رسید که در آن روز کودکان نیز از شدت ترس از قیامت پیر شده و مو‌های سرشان سفید می‌شود.

وی در امتحانات الهی امتحان به بدی‌ها را مهم‌تر از امتحان به خوبی‌ها دانست و افزود: باید توجه داشت که تنها شنیدن آیات قرآن کریم سبب تحول انسان نمی‌شود بلکه برای اثرگذاری بیشتر آن باید با گوش دل به این آیات گوش داد و به آن‌ها عمل کرد.

این استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: با وجود اینکه در بسیاری از آیات قرآن کریم انسان‌های صالح از عذاب الهی بری شده‌اند، اما در رابطه با مرگ هیچ فردی استثنا نشده است.

وی موضع‌گیری مردم در برابر گرفتاری دیگران را از مصادیق امتحانات الهی دانست و افزود: مال و ثروت فراوان و مقام بالا از امتحانات خوب خداوند و فقر و بیماری و گرفتاری‌های دیگر از امتحانات سخت الهی است که انسان باید تلاش کند تا از این امتحانات سربلند خارج شود.

آیت الله علوی گرگانی با ابراز ناراحتی از افرادی که با وجود امکانات خدمت رسانی، به کمک سیل زدگان نرفتند، مطرح کرد: خوشا به احوال افرادی که در حوادث سیل اخیر در کشور به مناطق سیل‌زده رفته و قدمی برای خسارت دیدگان برداشتند.

وی با بیان اینکه نباید در برابر سیل‌زدگان بی‌تفاوت بود، افزود: هر فردی هر کمکی که می‌تواند باید برای التیام درد‌های آسیب دیدگان سیل انجام دهد.

انتهای پیام/الف

بی‌تفاوتی نسبت به حادثه دیدگان سیل جایز نیست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر