کد خبر: ۶۹۳۵۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

دفتر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در تربت جام تأسیس شد.

تأسیس دفتر حفظ آثار دفاع مقدس در تربت جامبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سردار حسینعلی یوسف علیزاده مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی در جلسه تشکیل این شورا در تربت جام گفت : از امروز دفتر حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در تربت جام تاسیس شد و لازم است مدیران اجرایی و نظامی در تقویت، تجهیز، پشتیبانی و نیروی انسانی مساعدت و همراهی کند.

وی با اشاره به عدم احداث یادمان شهدای دانشگاه آزاد اسلامی تربت جام، ادامه داد: در ارتباط با احداث یادمان شهدای گمنام دانشگاه هیچ کاری صورت نگرفته، بنا بود که شهدا تعظیم و تکریم بشوند ولی دو قبر معمولی در گوشه ای از دانشگاه قرار گرفته است .

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: تا الان به این دو شهید گمنام بی توجهی شده است، دانشگاه ۲۰درصد هزینه سردرب را به یادمان شهدا اختصاص بدهد ما راضی هستیم .

علیزاده با اشاره به تدوین و سند سازی تاریخ دفاع مقدس در تربت جام، افزود: تربت جام در حوزه مستندسازی، کار علمی و پژوهشی در حوزه دفاع مقدس عقب افتادگی جدی دارد، باید مراکز آموزش عمومی، عالی، حوزوی، نخبگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت وارد عمل شوند.
 
وی  ادامه داد: دانشنامه دفاع مقدس در تربت جام پس از تدوین باید در دسترس مدیران و همگان قرار گیرد؛ سندی که پیشینه تاریخی ،انقلابی و ارزشمند شهرستان را دربر داشته باشد.

مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: درحوزه تالیف و تدوین کتاب، ادبیات و خاطرات رزمندگان دفاع مقدس و پیشکسوتان کاری صورت نگرفته که اهل قلم باید وارد عمل شوند.

وی درپایان مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام و علی اکرامی را به عنوا‌ن رئیس و مسئول دفتر در این شهرستان معرفی کرد.

انتهای پیام//ز.ج


فضای فرهنگی و تبلیغی تربت جام نباید از راه و یاد شهدا خالی باشد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر