کد خبر: ۷۰۰۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

باشگاه تراکتور اعلام کرد که آنتونی استوکس و باشگاه آدنا دیمیراسپور ترکیه طبق قانون نقل و انتقالات فیفا محروم می‌شوند.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از باشگاه تراکتور، آنتونی استوکس، مهاجم تیم فوتبال تراکتور، با وجود حاشیه‌ها و موارد نقض قرارداد در طول فصل گذشته با وجود برخورد مناسب و سرشار از لطف باشگاه تراکتور، با یکی از تیم‌های دسته اولی ترکیه قرارداد منعقد کرده است. این اتفاق در حالی است که استوکس بازیکن تحت قرارداد باشگاه تراکتور است و در این خصوص هیچ فسخ موجهی نیز صورت نگرفته و لذا هرگونه مذاکره و انتقال این بازیکن از تیم تراکتور نیازمند رضایت و توافق باشگاه تراکتور است.

تمام حقوق استوکس مطابق قرارداد پرداخت شده است و باشگاه هیج عملی که به وی حق فسخ (دلیل موجه برای فسخ) بدهد صورت نپذیرفته و لذا این بازیکن می‌بایست به قرارداد خود با ما احترام می‌گذاشت.

باشگاه تراکتور پس از اطلاع از قرارداد روز گذشته، نامه‌ای را برای باشگاه آدنا و فدراسیون فوتبال ترکیه مبنی بر رد این قرارداد ارسال کرده و باشگاه ترکیه‌ای امروز می‌داند که این انتقال بر خلاف مقررات است و در صورت درخواست آی تی سی، باشگاه تراکتوراین درخواست را رد می‌کند.

با وجود چنین قراردادی، قطع به یقین باشگاه آدنا دیمیراسپور ترکیه و آنتونی استوکس مرتکب عملی مغایر با ماده ۱۷ مقررات انتقال فیفا شده است. مطابق این ماده و مواد ۱۳ تا ۱۶ و همچنین با عنایت به رویه فیفا و دیوان داوری ورزش، انعقاد این قرارداد موجب تضرر باشگاه تراکتور است و بدین جهت علاوه بر اینکه بازیکن به مدت ۴ تا ۶ ماه از هرگونه مسابقه‌ی رسمی به دور خواهد بود، آدنا دیمیرسپور نیز برای دو پنجره از هرگونه ثبت بازیکن، اعم از داخلی یا بین المللی، محروم خواهد بود.

علاوه بر این محرومیت، باشگاه ترکیه‌ای و آنتونی استوکس، مسئولیت تضامنی در پرداخت خسارات وارده ناشی از این اقدام به باشگاه تراکتور هستند.

انتهای پیام/

بیانیه باشگاه تراکتور درباره قرارداد استوکس با باشگاه ترکیه‌ای

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر