کد خبر: ۷۰۰۴۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: ۳۷ هزار و ۱۰۰ مجوز برای راه اندازی دهیاری در کشور صادر شده است که از این تعداد حدود ۳۵ هزار و ۷۰۰ دهیاری فعال وجود دارد.

صدور مجوز ۳۷ هزار دهیاری در کشوربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سعیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در همایش دهیاران نیشابور و فیروزه در اردوگاه باغرود نیشابور گفت: برای پرداخت کامل بیمه دهیاران پاره وقت و تبدیل وضعیت آن‌ها به تمام وقت به ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، و با تبدیل وضعیت این دهیاران به تمام وقت امنیت شغلی این قشر افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: برای توانمند سازی دهیاران بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال به دهیاران دارای شرایط لازم وام کم بهره اعطا می‌شود و امسال برای اولین بار دهیاری‌ها می‌توانند از پاداش پایان خدمت هم بهره‌مند شوند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: فرایند خدمتگزاری نیازمند درک متقابل و شناخت صحیح سلسله مراتب است و برای تحول در حوزه دهیاری‌ها باید متغیر‌های ذهنی را تغییر داد.
 
جندقیان افزود: صدور مجوز، هماهنگی دستگاه‌ ها، ارائه تسهیلات، مشارکت بخش خصوصی و جلب مشارکت مردم از وظایف دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها است که در این زمینه موفق بوده‌ ایم.

وی ادامه داد: بودجه دهیاری‌ها ۵۰ هزار میلیارد ریال است و حدود دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال در عرصه‌های روستایی در قالب ۷۰۰ طرح به دهیاران پرداخت شده است.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: در ابتدای دوره پنجم شورا‌ها ۷۲ درصد از دهیاران ابقاء و بیش از چهار درصد منتقل شدند و امیدواریم در کوتاه مدت لایحه جامع دهیاری‌ها به مجلس ارائه شود و ظرف شش ماه آینده به تصویب برسد.

سعید شیبانی فرماندار نیشابور گفت: در نیشابور بیش از ۴۰۰ روستا با بیش از ۳۰۰ دهیار وجود دارد که این حجم از فعالیت از نظر کمی و کیفی نیازمند برنامه ریزی بیشتر است.

حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دهیاران نمایندگان عالی دولت در روستا‌ها هستند و به دلیل برگزیده شدن از طریق شورا‌ها مقبولیت مردمی هم دارند.

انتهای پیام//ح. ص
 

دهیاران نمایندگان عالی دولت در روستا‌ها هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر