کد خبر: ۷۰۰۸۴۵۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: با نزدیک شدن به وضعیت هشدار از مردم درخواست می‌شود نسبت به کاهش جدی مصرف برق خود اقدام کنند.

برق همدان در وضعیت هشدار!به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،محمدمهدی شهیدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه بیشترین مصرف برق استان در بخش خانگی و کشاورزی است، گفت: با نزدیک شدن به وضعیت هشدار از مردم درخواست می‌شود نسبت به کاهش جدی مصرف برق خود اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه برق‌رسانی به مشترکین و تأمین برق پایدار و مستمر از وظایف عمده شرکت توزیع نیروی برق استان است، اظهار داشت: در حال حاضر ۷۴۱ هزار مشترک برق در استان وجود دارد.

شهیدی با بیان اینکه افزایش بی رویه مصرف برق در بخش‌های مختلف استان همدان موجب افزایش بار تأسیسات و تجهیزات الکتریکی می‌شود که امکان آسیب و قطع ناخواسته برق را در پی دارد، گفت: همکاری مردم در این زمینه باعث جلوگیری از اعمال مدیریت اضطراری بار می‌شود.

این مسئول افزود: با توجه به افزایش دما و بالا رفتن پیک بار استان همدان و نزدیک شدن به وضعیت هشدار از مردم درخواست شده نسبت به کاهش جدی مصرف برق خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از انرژی برق استان در پیک مربوط به بخش کشاورزی است، گفت: در این خصوص نیز تفاهم‌نامه‌ای با کشاورزان بسته شده که اگر ۴ ساعت در پیک برق مصرف نکنند بهای کل انرژی آن‌ها در دوره با بخشودگی خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر مدیریت مصرف در بخش تقاضا گفت: اگر نتوانیم تقاضای برق را مدیریت و کنترل کنیم مجبور به خاموشی خواهیم شد بنابراین باید تمام برنامه‌ریزی‌های یک شبکه برق برای ساعات پیک انجام شود.


وی با بیان اینکه مدیریت مصرف برق از دو جنبه مدیریت بار و مدیریت انرژی قابل بررسی است، تأکید کرد: در شبانه‌روز، تقاضای مصرف برق متفاوت بوده و در ساعاتی به اوج خود می‌رسد که در این راستا بحث مدیریت بار مطرح می‌شود.


وی افزود: از این تعداد ۸۳ درصد مشترکین با ۳۵ درصد مصرف انرژی در بخش خانگی، دو درصد مشترکین با ۳۴ درصد مصرف در بخش کشاورزی، یک درصد مشترکین با ۱۱ درصد مصرف در بخش صنعتی و ۱۴ درصد مشترکین با ۱۴ درصد مصرف نیز در بخش تجاری و ادارات است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از انرژی برق استان در پیک مربوط به بخش کشاورزی است، گفت: در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای با کشاورزان بسته شده که اگر ۴ ساعت در پیک برق مصرف نکنند بهای کل انرژی آن‌ها در دوره با بخشودگی خواهد بود.
انتهای پیام/ج

برق همدان در وضعیت هشدار است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر