کد خبر: ۷۰۴۴۵۰۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

ورزش و تحرک فیزیکی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روانی و اجتماعی فرد تاثیر داشته و موجبات مسولیت پذیری، مشارکت پذیری و توسعه اجتماعی در افراد جامعه را فراهم می‌آورد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان در دیدار معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اقدامات و فعالیت‌های خوبی در حوزه ورزش گیلان صورت گرفته است، گفت: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان، تصمیمات خوبی در این حوزه اتخاذ گردید که با تأمین اعتبارات و تخصیص بخشی از آن‌ها زمینه فعال‌شدن پروژه‌های نیمه تمام فراهم شده است.

او تصریح کرد: مقوله ورزش نیازمند سرمایه گذاری و توجه ویژه است، زیرا لایه‌های مختلف جامعه و همه اقشار را در بر می‌گیرد که ضمن جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله فشار خون، ابتلا به بیماری‌های قلبی و افسردگی موجب پویایی و نشاط جامعه می‌گردد.

زارع با اشاره به شرایط اقلیمی گیلان و امکان بهره گیری از ظرفیت‌های طبیعی این استان در توسعه ورزش‌های مختلف، تصریح کرد: در این میان توسعه ورزش همگانی به عنوان یک امر مهم باید بیشتر مورد توجه مردم عزیز، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد قرار گیرد.

در ادامه این دیدار معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان ضمن تقدیر از سرپرست استانداری گیلان به جهت حمایت از ورزش استان و پیگیری مطالبات این حوزه، توسعه ورزش‌های همگانی را از دغدغه‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان دانست و افزود: این مهم تنها با همت ادارات کل ورزش و جوانان در استان‌ها محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند همکاری سایر نهاد‌ها و نیز افزایش سطح مشارکت‌های عمومی است.

دکتر سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه توسعه زیر ساخت‌ها در جهت افزایش سرانه ورزشی با جدیت دنبال می‌شود، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها تا پایان امسال ۳۰۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور فعال می‌شود.

احمدی تصریح کرد: در حال حاضر نیازمند دانش افزایی و ارتقای دانش مردم در ورزش هستیم.

انتهای پیام/آ

گیلان ظرفیت طبیعی ممتازی در توسعه ورزش همگانی دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر