کد خبر: ۷۰۷۲۰۲۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
رئیس مدیریت بحران شهر تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگارن جوان:

کرمی محمدی با اشاره به فرسوده بودن ۴۰ درصد از بافت شهر تهران، گفت: ۱۰۰ درصد بافت فرسوده پایتخت ناایمن است.

بافت فرسوده تهران ۱۰۰ درصد ناایمن است/ در صورت وقوع زلزله بازار تهران با خاک یکسان می‌شودرضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ۴۰ درصد بافت شهر تهران فرسوده است، اظهار کرد: ۱۰۰ درصد بافت فرسوده تهران ناایمن است و این موضوع اگرچه از جنوب تا شمال تهران پراکندگی دارد، اما بیشتر در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ مشهود است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه حتی بافت محله‌ای مانند جماران در شمال تهران هم فرسوده است، گفت: هیچ شکی وجود ندارد که این محله در معرض خطر قطعی است.

او با بیان اینکه راهکار خروج از ناایمنی، نوسازی بافت فرسوده است، افزود: این کار هزینه بالایی دارد، به همین دلیل راه دیگر استفاده از طرح‌های بهسازی ارزان قیمت است.

کرمی محمدی با بیان اینکه موقعیت تاریخی و ارزشی بازار تهران مهم‌ترین مانع نوسازی آن است، تصریح کرد: ۹۰ درصد بازار تهران در معرض آسیب‌های متعدد مانند آتش سوزی و زلزله است که در صورت بروز آن تمام بازار به صورت کامل فرو می‌ریزد.


بیشتر بخوانید: شهرداری شرایط تعمیر در بافت فرسوده ده ونک را فراهم کند


رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تأکید بر اینکه وضعیت ایمنی بازار تهران با هیچ استانداردی سازگاری ندارد، گفت: کار بازار تهران از بهسازی گذشته و نیازمند نوسازی است و بزرگ‌ترین خطر آن موضوع زلزله است که اگر رخ دهد، این بازار با خاک یکسان می‌شود.

انتهای پیام/

۴۰ درصد بافت تهران فرسوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر