کد خبر: ۷۰۷۳۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: در لرستان دو هزار و ۸۸۱ کلاس درس وجود دارد که برای گرمایش از بخاری نفتی استفاده می‌کنند که برای رفع این نقص ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدرضا حیدری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در شورای آموزش‌وپرورش لرستان بیان کرد: در سیل اخیر ۴۲۳ فضای آموزشی استان آسیب جدی دیدند که این موضوع بحران بزرگی را برای استان ایجاد کرد.

حیدری بابیان اینکه خیرین سراسر کشور برای تعمیر مدارس استان ۹۰ میلیارد تومان کمک کرده‌اند، افزود: تا به امروز ۳۱۰ عدد از مدارس تعمیر شده‌اند که این کار در این زمان کوتاه حرکتی بی‌نظیر در حوزه ساخت و تعمیر مدارس کشور است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اظهار کرد: در لرستان ۲ هزار و ۸۸۱ کلاس درس وجود دارد که برای گرمایش از بخاری نفتی استفاده می‌کنند، ضمن اینکه برای رفع این نقص ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم.

حیدری با بیان اینکه به دنبال ایجاد طرح مدارس سبز در استان هستیم، تصریح کرد: برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، از پنل‌های خورشیدی در مدارس استفاده خواهیم کرد.

آغاز عملیات احداث ۶۲ مدرسه تخریبی در مناطق سیل‌زده لرستان
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از آغاز عملیات اجرایی ۶۲ مدرسه تخریبی خبر داد و گفت: در روز‌های آینده عملیات اجرایی سایر مدارس نیز آغاز خواهد شد.

آغاز عملیات احداث ۶۲ مدرسه تخریبی در مناطق سیل‌زده لرستان

رضا زینی‌وند مقدم در ادامه جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان، بیان کرد: سیل فروردین ماه امسال موجب تخریب ۱۱۳ مدرسه در مناطق مختلف استان شد، علاوه بر این ۳۱۰ مدرسه دیگر نیز در این حادثه آسیب جدی دیدند.

او با بیان اینکه همچنین در حادثه سیل پلدختر به تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ۱۷۹ مدرسه استان آسیب جدی وارد شد، افزود: با تلاش‌های صورت گرفته ۳۱۰ مدرسه‌ای که نیاز به تعمیرات اساسی داشتند را در تاریخ ۲۵ شهریورماه تکمیل کردیم که برای این کار بیش از ۱۵ میلیارد تومان هزینه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه ۱۵ میلیارد تومان در راستای استانداردسازی مدارس استان تخصیص یافته است، اظهار کرد: برای ساخت ۱۱۳ مدرسه‌ای که در سیل فروردین ماه تخریب شده‌اند، ۹۰ میلیارد تومان اعتبار از انجمن خیرین کشور جذب کرده‌ایم، همچنین ۹۱ میلیارد تومان دیگر نیز از محل اعتبارات استانی و ملی به این موضوع اختصاص یافته است.

زینی‌وند مقدم از آغاز عملیات اجرایی ۶۲ مدرسه تخریبی خبر داد و گفت: در روز‌های آینده عملیات اجرایی سایر مدارس نیز آغاز خواهد شد و برای اینکه دانش‌آموزان این مدارس از تحصیل باز نمانند ۱۷۰ کانکس برای آن‌ها اختصاص داده‌ایم.

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر