کد خبر: ۷۰۷۸۸۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد؛

سیجانی گفت:تشکیل،بررسی و پیگیری این کمیته در سال ۹۷ تعداد ۲۱ واحد صنعتی با اشتغال ۵۰۱ نفر احیا شد و در پنج‌ماهه سال ۹۸ نیز ۱۱ واحد با اشتغال ۱۱۴ نفر احیا شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،محمود سیجانی  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به برگزاری ۵۰ جلسه اصلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ۷۰ کمیته فرعی ذیل این کارگروه در سال ۹۷ گفت: در پنج‌ماهه ابتدایی سال ۹۸ نیز ۱۸ جلسه اصلی و ۳۴ جلسه کمیته فرعی برای کارگروه رفع موانع تولید در استان قم برگزار شده است.

او تعداد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته‌های فرعی آن را موردتوجه قرار داد و افزود: تاکنون ۲۹۵ مصوبه در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری داشته از این تعداد مصوبه یعنی ۴۸ مصوبات اجرایی شده و مابقی در دست اقدام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تشکیل کمیته احیای واحد‌های صنعتی در استان را یکی از اقدامات این کارگروه دانست و ابراز کرد: با تشکیل، بررسی و پیگیری این کمیته در سال ۹۷ تعداد ۲۱ واحد صنعتی با اشتغال ۵۰۱ نفر احیا شد و در پنج‌ماهه سال ۹۸ نیز ۱۱ واحد با اشتغال ۱۱۴ نفر احیا شده است.

او با بیان اینکه کمیته واحد‌های تملیکی بانک‌ها نیز ذیل این کارگروه تشکیل‌شده است، عنوان کرد: در سال گذشته بعد از تشکیل این کمیته ۷۲ واحد تملک شده شناسایی شد که از این تعداد ۴۰ واحد از تملک بانک‌ها خارج‌شده و برای ۳۲ واحد باقی‌مانده نیز ۱۶ واحد آماده اقاله به مالکین، ۱۶ واحد دیگر نیز در حال مزایده و فروش هستند.

سیجانی با تأکید بر اینکه در سال ۹۸ نیز در این کمیته از ۲۴ واحد تملک شده سه واحد فعال‌شده که بدهی واحد‌ها اقساطی شده است، ادامه داد: از این تعداد دو واحد نیمه فعال، ۱۸ واحد غیرفعال و یک واحد در حال تغییر است که اولویت بانک‌ها در این زمینه اقاله و قسط‌بندی است.

انتهای پیام/ح

خارج شدن ۴۰  واحد تولیدی قم از تملک بانک‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر