کد خبر: ۷۰۹۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰

ویندوز ۱۰ در نسخه‌ای بروزرسانی شده مشکلات فراوانی دارد که صدای اعتراض کاربران را درآورده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کاربران ویندوز ۱۰ اخیرا نارضایتی‌های زیادی از این سیستم عامل دارند. این اتفاق از سال گذشته و با بروزرسانی افتضاح در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد، وجود باگ‌های کوچک و بزرگ در این بروزرسانی و نکته بدتر، تعویق یک ماهه برای انتشار نسخه ارتقاء یافته و حل مشکلات موجود، غیر قابل چشم‌پوشی است. (حرکتی بی‌سابقه در بروزرسانی ویندوز ۱۰)

پس از آن اتفاق مایکروسافت محتاطانه‌تر برخورد کرد و به همین دلیل ابتدا نسخه بروزرسانی ماه مه ۲۰۱۹ را با آزمایش‌های مختلف امتحان کرده و ارتقاء را برای مرحله نهایی نگه داشته تا اشکالات را رفع کند. عرضه این نسخه با احتیاط انجام شد تا کاربران با موفقیت و به نحوی صحیح بروزرسانی کنند.


بیشتر بخوانید: مایکروسافت در بروزرسانی آینده ویندوز روی گوشی‌های هوشمند تمرکز کرده است


تصحیح نسخه رفع اشکال

در آغاز ماه سپتامبر، برخی از اشکالات جزئی که از مدت‌ها پیش وجود داشت (از جمله مشکلات سازگاری با برخی از درایور‌های ذخیره سازی اینتل) توسط بسته مایکروسافت که برای ویندوز ۱۰ مه ۲۰۱۹ صادر شده بود، برطرف شدند. مشکل این بود که این بروزرسانی فقط اشکالات را برطرف نکرد، بلکه نسخه جدیدی را معرفی کرد که به موجب آن، به طور ناگهانی مصرف CPU دستیار صوتی کورتانا در ویندوز ۱۰ به شدت بالا رفت. سپس بسته رفع این اشکال کورتانا موجب بروز اشکالات دیگری درمنوی استارت و تسکبار شد و همچنین مشکلات صوتی در بازی‌های خاص و اتصال به اینترنت برای برخی از افراد نمایان شد. درواقع بروزرسانی‌های مایکروسافت حکایت درست کردن ابرو و کور کردن چشم را دارد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

به این ترتیب یک اعتراض اجتناب‌ناپذیر، سؤالات و انتقاد‌های جدی در مورد تضمین کیفیت محصولات مایکروسافت و روش‌های آزمایش ویندوز در دنیای فناوری به وجود آمد. طبق گزارش جدید از شاخص رضایت مشتری آمریکا (ACSI) رضایت مشتری از نرم افزار رایانه‌های شخصی در مقایسه با سال گذشته ۱.۳ درصد کاهش یافته است، در حالی که مایکروسافت از بین همه سازندگان نرم افزار بیشترین سقوط را داشته و رضایت مشتریانش ۳ درصد افت کرده، در ادامه این گزارش آمده است: "براساس داده‌های ACSI، احساس رضایت کاربران از کیفیت محصولات مایکروسافت در طی سال گذشته به طور قابل توجهی پایین آمده است، سازندگان و مشتریان زیادی از بروزرسانی ویندوز ۱۰ رضایت ندارند و به جای رفع مشکل، با ایرادات جدیدی رو به رو هستند. حداقل مطابق با این نظرسنجی شهرت مایکروسافت از نظر عموم مردم تضعیف می‌شود. "

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

تغییر روش‌های رفع ایراد محصول در مایکروسافت

طبق گزارش Ghacks با جری برگ، مهندس ارشد سابق توسعه نرم افزار مایکروسافت که در زمینه آزمایش نرم افزار در سال ۲۰۱۴ با این شرکت همکاری کرد، ویدئویی در یوتیوب بارگذاری شده و طی آن مشخص شد که چگونه این غول نرم افزاری مراحل آزمایش محصول خود را نسبت به ۵ سال قبل تغییر داده است. به طور خلاصه، در زمان حضور وی، یک تیم اختصاصی ویژه برای آزمایش مجدد ویندوز وجود داشت، این گروه ویندوز را به زیر گروه‌های مختلف (رابط، شبکه، درایور‌ها و غیره) تقسیم می‌کرد و همگی با بررسی بخش‌های خود، روزانه در مورد اشکالات، باهم بحث می‌کردند.

سپس، در سال ۲۰۱۴، وقتی مایکروسافت آن تیم اختصاصی آزمایش ویندوز را کنار گذاشت، همه چیز تغییر کرد، ابتدا آزمایش بر روی رایانه‌های شخصی واقعی به نفع استفاده از ماشین‌های مجازی متوقف شد و اکنون مایکروسافت به ارتش کوچکی از Windows Insiders متکی هست که بازخورد اشکالات را نسخه بتا ویندوز را تهیه می‌کند و همچنین به عنوان یک منبع اطلاعات، بیشتر گزارشات برگرفته از خرابی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ کاربران به آن‌ها اعلام می‌شود.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

با این حال، گرفتن اشکالات به این روش خیلی حرفه‌ای نیست؛ ویندوز اینسایدر‌ها همیشه آنقدر کوشا نیستند، گاهی اوقات نمی‌توانند گزارش اشکالات را انتقال دهند و حتی وقتی این کار را انجام دادند، این گزارش‌ها می‌توانند در میان کوهی از سایر بازخورد‌های شکایت درباره موارد بسیار جزئی مانند پیشنهادات یا ترفند‌های کوچک برای رابط کاربری قرار بگیرند و گم شود. مهمتر از آن، کار با داده‌های فوق از راه دور می‌تواند یک تجارت بسیار حساس باشد، زیرا جزئیات اشکال در آن به راحتی از بین می‌رود.

حال در میان نارضایتی‌ها از ویندوز ۱۰، کاربران ناراضی چه راهی پیش روی خود دارند؟ به سیستم عامل دیگری مهاجرت می‌کنند؟ این مورد شاید کمی زیاده‌روی باشد، زیرا با اشکالات قابل توجهی همراه است، مانند اینکه در گزینه‌های سخت افزاری خود به macOS محدود شوید (و مواردی مانند پشتیبانی از درایور با لینوکس) با این وجود، همانطور که ما اخیرا در مورد مشکلات مرورگر گوگل کروم مشاهده کردیم، شاید تعداد زیادی با ویندوز مشکل داشته باشند، اما همچنان از آن استفاده، البته محبوبیت آن کاهش پیدا کرده است.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

یک موج کوچک، یک موج بزرگ را ایجاد می‌کند

این آسیب‌های مربوط به اشکال فقط درمورد سیستم عامل‌های رومیزی نیست. درک گسترده‌تر مردم از مایکروسافت به شکلی تقریبا آماتور می‌تواند به معنای تأثیرگذاری بر سطح اعتماد به شرکت باشد و برروی همه محصولات ابری آینده تأثیر بگذارد. فرض کنید از یک کاربر ویندوز بپرسند: "آیا می خواهید Project xCloud را امتحان کنید؟" در این حالت جواب او منفی است، وقتی مایکروسافت نمی‌تواند اشکالات مهم‌ترین محصول خود یعنی ویندوز را برطرف کند، دلیلی برای استفاده از دیگر تولیدات این شرکت نیست، از این رو کاربران به طور مثال به Google Stadia روی می‌آورند.

همزمان با پروژه‌های ابری، درایو با منبع آزاد مایکروسافت، یکی از وظایف بزرگ مایکروسافت که از زمان ورود نادلا به این شرکت دیده شده، گوش دادن به كاربران است، او به بازخورد ها عمل می‌كند و در واقع این کار را برای بهتر شدن سیستم انجام می‌دهد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

اما حال نیاز است تا مایکروسافت علاوه بر گوش دادن به مخاطبان خود، به خواسته آن‌ها عمل کند، شرکت بزرگی مانند مایکروسافت با این تعداد گسترده از مخاطبین، باید بتواند مخاطبان خود را راضی نگه‌دارد، این یک مسئولیت بزرگ است که تمامی شرکت‌ها مطرح دنیا به درستی انجام می‌دهند. اگر نمی‌توانید مشتریان خود را راضی نگه دارید، به زودی سقوط خواهید کرد.

گزارش از عبدالله مطیع

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
سلام . بنده مهندسی نرم افزار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران رو می خونم .
غیر از تحصیلاتم از ۱۷ سال پیش با تکنولوژی و کامپیوتر بزرگ شدم .
از تمام قواعد ، اصول ها ،تجارت ها ، ویژگی ها ، نقص ها ، پارادوکس ها و ... شرکت ها هم اطلاع دارم و تمام متن هایتان هم خوندم .
چندتا نکته درباره مقاله :
۱ - شما فرمودید که این مقاله از وبسایت تکنولوژی خارحی است پس چرا نوشتبد عبدالله مطیع ؟!؟! یعنی حق مالکیت معنوی رو هم رعایت نکردید !!!

۲ - از هیچ کمپانیی ، تاکیید می کنم هیچ کمپانیی در دنیا توقع امام زادگی نداشته باشید . همین که مایکروسافت ۴۴ ساله انواع محصولات تکنولوژیک رو با ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ ایراد هم نداده بیرون باید خدا رو شکر کرد .

چند تا نکته درباره نظر ها :

۱ - اول اینکه از نظراتی که اولین نفر ها دادند مطلقا غیر حرفه ای است !!! زیرا ویندوز ۱۰ از تمام تاریخ ویندوز مایکروسافت کامل تر و جامع تر و ب امنیت تر بوده .

۲ - حالا بعد از ۶ سال آپدیت ویندوز ۱۰ یکیش باگ های غیرمنتظره ای داشته !

۳ - عزیزی که سازمان NSA رو مطرح کردند ، روزی ۳/۵ میلیارد پیام تا سال ۲۰۱۰ بوده از الان ۹ میلیارد پیام در روز است !

۴ - دوستان این رو هم بدوند بسیاری از مشکلات کامپیوتری ناشی از خودمان است ! از جمله نصب ناصحیح ، نبود سازگاری سخت افزاری ، صدمه به نرم افزار های سیستمی و ...

امیدوارم استفاده کرده باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
ویندوز 7 بهترین ویندوز هست

ویندوز 8 و 10 هم از لحاظ گرافیکی و گیج کردن کاربر و..سخته... هم از لحاظ امنیتی و باگ های که داره

مایکروسافت بهتر بود روی همان ویندوز 7 مانور میداد نه اینکه..
ناشناس
|
Sweden
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
ویندوز فقققط ویندوز 7
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
چه دلیلی داره که کورتانا سی پی یو سیستم من با 8 هسته و چهار نخ تا آخر مشغول کنه؟؟؟؟؟
فقط برای فشرده سازی و رندر گیری ای کار انجام میشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
تمام مراکز فن آوری اطلاعات آمریکا با NSA همکاری می‌کنن ، داده‌های بسیاری افراد از طریق اینترنت جمع‌آوری میشه ، روزانه سه و نیم میلیارد پیام بدون دخالت انسان آنالیز میشه ...
محمدعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
باید به این شرکت حق به‌دهید چون چارچوب درست و صحیح علم دست خداوند است که مایکروسافت باید از میان میلیون‌ها ساختار قواعدی و علمی درست‌ترین و بی‌نظیرترین قانون و مکانیزم علمی را به تبیین برساند و هزاران تست داشته باشد تا آن عملکرد بی‌نقص اجرا شود و واقعا کارشان سخت و نفس‌گیر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
چند اشکال در متن:

1- تعداد ویندوز اینسایدر به میلیون می رسه، چگونه این افراد را ارتش کوچک می نامید؟

2- بسیاری از اشکالات به طور خودکار جمع آوری و به مایکروسافت ارسال می شود و مکانیسم روشنی برای جمع آوری و رسیدگی به گزارشات مردمی وجود دارد. گزارشی گم نمی شود. این گزارش گم شدن و بی نظمی مخصوص ایران هست، شما در مورد قویترین شرکت نرم افزاری دنیا حرف می زنید.

3-تعداد کاربران ویندوز 10 روز به روز زیاد می شود، این امر با حرف شما در مورد نا رضایتی در تناقض است.

4-اشکالات مطرح شده فقط بخشی از کاربران را ناراحت کرده و طوری نوشتید که گویا تمام مردم نا راضی هستند.

بهتر است که به حکم خبرنگاری متنی عادلانه بنویسید و نه برای خوشحال کردن عده ای خاص.
مدیر پایگاه

با تشکر از حسن دقت شما


در ابتدا باید گفت متن این گزارش ترجمه شده از مقالات یکی از معتبرترین سایت‌های فناوری دنیاست که نویسندگان آن سال‌ها در حوزه فناوری تجربه داشته و با نحوه کار شرکت‌هایی مانند مایکروسافت نیز آشانایی کامل دارند.


نکته دیگر آن است که اشکالات مربوط به نسخه‌های بروزرسانی ویندوز 10 دیگر بر کسی پوشیده نیست، در قسمت نظرات همین گزارش نیز تعدادی از کاربران به این ایرادات اشاره کردند. میزان نارضایتی‌ها نیز در دو سال اخیر، افزایش پیدا کرده است.


در متن گزارش هم اغراق یا بزرگنمایی صورت نگرفته و در آخر به عنوان نتیجه گیری نوشته شده که اگر این روند ادامه پیدا کند می‌تواند آسیب جدی بر اعتبار مایکروسافت وارد کند.


متشکر

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
آقایی که این گزارش رو نوشته سواد کافی از فناوری اطلاعات نداره و لابد از عاشقان لینوکس و نرم افزار های متن باز هست که می خواهد با پرت و پلا گویی پاچه خواری کند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
فقط ویندوز 8.1
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
محصولات جدید ادوبی با نسخ ویندوز ماکروسافت همخوانی نداره . مخصوصا با ویندوز هشت و یک . این ویندوز 8.1 از شارپ هوشمند ادوبی حمایت نمیکنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
در ویندور 8.1 هم یک بروزرسانی افتضاح داشت که کد آخرش 5050 بود فکر میکنم یعنی سرعت لود سیستم از مثلا یک دقیقه شده بود 10 تا 15 دقیقه در نسخه های بعدی هم این مشکل را برطرف نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
هر وقت اومدی نسخه جدیدتر نصب کنی گفتی مشکلات نسخه قبل رفع شده یه شاهکار جدید پیدا می شود خود مایکروسافت نمی دونه چکار میکنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
مشکلات بعد ار آپدیت ویندوز 10 بیداد میکند مثلا ماشین حساب و برنامه های دیگری باز نمیشوند یا خود به خود به صفحه آبی رفته و ریستارت میشود. اگر اینچنین باشد دیگر ویندوزز از رده خارج خواهد شد. جای خالی یک سیستم عامل کامل و بدون ایراد مشاهده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
کورتانا دستیار صوتی است و به یکباره فعال میشود . ابزارجاسوسی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
برو بابا تو خیلی پارانوئید هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
شما 12:11 یا اطلاع از سخت افزار نداری یا تا به حال لینک های داخل تسک منجر را ندیده ای ؟؟؟؟
باید برای امثال شما کتاب بنویسند تا سر شما به حساب باز شود .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
شما 23:19 توجه داشته باش که کورتانا همیشه در حال اجرا اما در حالت کم مصرف هست اعتقاد مایکروسافت هم بر این بوده که هر وقت کاربر خواست سریع اجرا بشه شما هم مثل اینکه پارانوئید هستی؟! و همچنین کتاب نخوندی که اینجوری نظر میدی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر