کد خبر: ۷۱۰۸۴۱۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد خبر : ۷۱۰۸۴۱۲
گروه : همدان » همدان

 استاندار همدان از آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی ابن سینا با مشارکت وزارت نفت، در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین در آینده نزدیک خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی ابن‌سینابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سید سعید شاهرخی استاندار همدان روز پنجشنبه در نشست اعضای اقتصاد مقاومتی همدان گفت: مجوز تامین آب پتروشیمی ابن سینا به عنوان دومین پتروشیمی همدان صادر شده است و عملیات اجرایی آن با مشارکت وزارت نفت، به زودی در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد فامنین آغاز می‌شود.

او با اشاره به بازدید معاون وزیر نفت از پتروشیمی هگمتانه افزود: عملیات اجرایی این طرح ۱۲ سال متوقف شده بود که امسال در دو مرحله ۳۰۰ میلیارد ریال به آن تزریق شد و حالا به پیشرفت ۹۰ درصدی رسیده است.

استاندار همدان اظهار داشت: این پتروشیمی با اشتغالزایی ۲۳۷ نفر، در بهمن ماه سال جاری به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز می‌کند و در خردادماه سال آینده به صورت رسمی بهره‌برداری می‌شود.

شاهرخی بیان کرد: امسال عملیات اجرایی ۲ گاوداری در استان آغاز شده است که با بهره‌برداری از آن‌ها همدان به قطب تولید شیر در کشور تبدیل می‌شود.

او  عنوان کرد: برای نخستین بار توافق ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای اجرای چهار طرح، با «شستا» (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) انجام شده است و تلاش می‌شود تا یک سال آینده، این طرح‌ها بهره برداری شوند.

استاندار همدان ادامه داد: بر اساس توافقنامه با شستا، ۲ طرح در ملایر یک طرح در نهاوند و یک طرح نیز در همدان اجرا می‌شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه باید با واگذاری طرح‌های غیرفعال به بخش خصوصی، آن‌ها را احیا کنیم، افزود: همکاری بین دستگاه‌ها، اهمیت ویژه‌ای در اتحاد و پشبرد اهداف استان دارد.

استاندار همدان اضافه کرد: فرمانداران ضامن اجرایی و عملیاتی کردن طرح‌ها در شهرستان‌ها هستند و نقش مهمی در فراهم کردن زمینه برای اجرای طرح‌های شهرستانی دارند.

او تاکید کرد: اگر امروز استان در مسیر توسعه قرار گرفته، حاصل کار و درک صحیح مدیران از سیاست‌های دولت است.

شاهرخی گفت: اولویت نخست کشور، رونق تولید، و دغدغه اصلی ما توجه به معیشت و اشتعال جوانان است و اگر مدیری به این سمت نرود، ارتباطمان را با آن قطع می‌کنیم.

استاندار همدان ادامه داد: اگر دستگاهی از مسیر رو به جلوی استان جا بماند ممکن است جلوی حرکت دیگر دستگاه‌ها را نیز بگیرد؛ مدیران استان باید قوی، مسئولیت پذیر و خطر پذیر باشند و در حرکت رو به جلو نگران دستگاه نظارتی نباشد.

او افزود: همدان استانی است که با برنامه و هدفمند رو به جلو حرکت می‌کند و نباید اجازه دهیم عنصری مانع حرکت آن شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور مدیران باید تلاش شبانه‌روزی همراه با فداکاری داشته باشند، بیان کرد: برخی کج سلیقه‌گی‌ها موجب شد طرحی چند میلیاردی نزدیک به ۲ سال در استان متوقف شود.

استاندار همدان با بیان اینکه مدیران باید به ظرفیت رسانه‌ها بیشتر توجه کنند، افزود: اصحاب رسانه استان، انسان‌های فرهیخته و دلسوزی هستند که مدیران باید با آن‌ها تعامل ویژه‌ای داشته باشند.

او تاکید کرد: ما امروز نیاز به ایجاد امید و نشاط در جامعه داریم و این رسانه‌ها هستند که می‌توانند کار‌های انجام شده را به مردم اطلاع رسانی کنند.

شاهرخی اظهار داشت: برگزاری نشست‌های خبری مدون با اصحاب رسانه و صداوسیما در دستور کار دستگاه‌های استان قرار بگیرد.

استاندار همدان ادامه داد: مدیران استان باید در برنامه‌ها، از اتاق‌های خود بیرون بیایند و در بین مردم حضور پیدا کنند.

انتهای پیام/د.ا

مجوز تامین آب پتروشیمی ابن‌سینا صادر شد

منبع: ایرنا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر