کد خبر: ۷۱۱۰۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
کد خبر : ۷۱۱۰۴۹۶

پس از انتشار اعترافات روح الله زم، شیرین نجفی ادمین آمد نیوز یکی از چهره‌هایی است که زیاد از او صحبت می‌شود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جدیدترین اعترافات روح الله زم از تلویزیون منتشر شد؛ اعترافاتی که در آن محمد حسین رستمی روزنامه‌نگار اصولگرای سایت عماریون به عنوان یکی از منابع خبری آمد نیوز معرفی شده است. البته پیش از آنکه روح الله زم این چنین اعتراف کند، رستمی به زندان افتاده بود. شیرین نجفی ادمین آمد نیوز یکی از چهره‌هایی است که پس از دستگیری روح الله زم زیاد از او صحبت می‌شود.

زم و یاران؛ از جاسوسی یک خبرنگارنما برای صهیونیست‌ها تا زنی با هویت مرموز/سودابه یا شیرین؛مساله این است!


بیشتربخوانید: گرگیجه بی‌بی‌سی و دویچه وله از شکار رابط رسانه‌ای محافل ضدانقلاب


زم و یاران؛ از جاسوسی یک خبرنگارنما برای صهیونیست‌ها تا زنی با هویت مرموز / سودابه یا شیرین؛مساله این است!

طی هفته اخیر سپاه در بیانیه‌ای از دستگیری "روح الله زم" سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب "آمدنیوز" در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.

روح‌الله زم فرزند محمد علی زم از روحانیون سرشناس است.  او که از منتقدین محمود احمدی‌نژاد محسوب می‌شد پس از اعتراضات سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. او مدتی به زندان اوین منتقل شد.

پس از این بازداشت روح الله زم به تندرو‌ی‌های خود ادامه داد. زم پس از آزادی از ایران کشور را ترک کرد و به فرانسه رفت. او در فرانسه فعالیت ضدنظام خود را آغاز کرد. او مسئول سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز است. سایت و کانالی که چند سالی است فعال شده و به انتشار مطالب ضد نظام می‌پردازد. این سایت و کانال با وجود ادعای مبارزه با فساد، به انتشار شایعات و اخبار دروغ درباره نهاد‌ها و شخصیت‌های سیاسی و غیر سیاسی ایران می‌پرداخت.

کانال آمد نیوز با جوسازی به دنبال تهییج افکار عمومی علیه نظام بود. این سایت و کانال در جریان ناآرامی‌های زمستان سال ۹۶ نقش آفرینی موثری داشت. کانال خبری آمد نیوز بیش از یک میلیون دنبال کننده داشت.

در اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره بازداشت روح الله زم آمده است: نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی قرار داشت و به صورت شبانه روزی با روش‌های پیدا و پنهان و در پوشش‌های گوناگون و چند لایه‌ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.

برنامه ۲۰:۳۰ تلویزیون، فیلم کوتاهی درباره بازداشت و اظهارات روح‌الله زم، مدیر سایت «آمدنیوز» منتشر کرد. در این ویدئوی ۹۰ ثانیه‌ای، زم در حالی که چشم بند دارد، داخل یک خودرو به محلی نامشخص برده می‌شد. او همچنین در اظهاراتی کوتاه و خلاصه‌شده گفت از رفتار‌های رسانه‌ای‌اش در سال‌های اخیر پشیمان است و «عذرخواهی» می‌کند. او در ادامه از نظام هم عذرخواهی کرد.

زم و یاران؛ از جاسوسی یک خبرنگارنما برای صهیونیست‌ها تا زنی با هویت مرموز / سودابه یا شیرین؛مساله این است!

زم در این ویدئو همچنین تاکید کرد که اعتمادش به کشور فرانسه که قرار بوده از او محافظت کنند، اشتباه بوده است. او گفت: "اعتماد کردن به کشور‌هایی مثل آمریکا، فرانسه، عربستان، اسرائیل و ترکیه که نشان می‌دهند رابطه خوبی با جمهوری اسلامی ندارند، اشتباه است."

"آمد نیوز" ادعا‌ها و تهمت‌های بی پایه و اساس زیادی به همه مسئولان کشور وارد کرد که خسارت‌های فراوانی در پی داشت. به این ترتیب نمی‌توان پذیرفت که روح الله زم وابسته به سرویس‌های امنیتی ایران بوده و برای رسوخ در اپوزیسیون فعالیت کرده است.

جدیدترین اعترافات روح الله زم از تلویزیون پخش شد؛ اعترافاتی که در آن محمد حسین رستمی روزنامه نگار به ظاهر  اصولگرای سایت عماریون به عنوان یکی از منابع خبری آمد نیوز معرفی شده است. 

زم و یاران؛ از جاسوسی یک خبرنگارنما برای صهیونیست‌ها تا زنی با هویت مرموز / سودابه یا شیرین؛مساله این است!

محمد حسین رستمی فردی است که مکالماتش با مدیر آمدنیوز پخش شد که به شکل مشمئز کننده ای در حال طلب کردن پول برای اخباری است که برای زم ارسال کرده است. «محمد حسین رستمی» جوان 34 ساله‌ای با هیبت کاملا حزب‌اللهی بود که چندی قبل خبر بازداشت شوک آورش به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی رسانه ای شد.

رستمی چندی قبل با انتشار یک عکس جعلی مدعی شده بود که همسر دوم ظریف به جرم جاسوسی بازداشت شده است. خبری که به سرعت در فضای مجازی پیچید و البته مشخص شد که نه زن دومی در کار است و نه اتهام جاسوسی مطرح شده است.

وی که در سال 96 چند مدتی به جبهه های سوریه رفته بود، ناگهان به جرم جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت شد.

در آن زمان آمد نیوز درباره رستمی نوشت: «او با اتهامات واهی به هشت سال زندان محکوم شده است. و به خاطر پیگیری یکی از سرداران ارشد سپاه پاسداران به زندان افتاده است. رستمی در پی نزاع‌های متعدد درون قدرت در جمهوری اسلامی و قربانی کردن نیروهای بی‌حاشیه و خدوم در ساختار حاکمیت توسط سرداران و نیروهای ارشد امنیتی ایران بازداشت شده است».

محمد حسین رستمی مرداد ۹۰ به شرق گفته بود: من در سایت‌هایی مانند صراط و رجا و چند سایت دیگر خبرنگار بودم. در وزارت رفاه کار می‌کردم که سایت عماریون را راه انداختیم.

رستمی که ظاهرا بین احمدی نژاد و مشایی تفکیک قائل بود و اخبار و پرونده های متعددی در مورد مشایی منتشر کرده بود. می‌گوید چون اسناد دقیق داشتم هیچ وقت از من شکایت نکردند اما بعدا ارتباطاتش با برخی افراد منتسب به جریان انحرافی سوال برانگیز شد.

حالا مشخص شده است که وی از همدستان روح الله زم بوده است. ارتباطی که مانند جاسوسی برای موساد هیچ سنخیتی با ظاهر سازی های محمدحسن رستمی ندارد!

هنوز مشخص نیست که وی از ابتدا هویت واقعی خود را پنهان می‌کرده و یا در مرور زمان دچار تغییر شده است.

زم و یاران؛ از جاسوسی یک خبرنگارنما برای صهیونیست‌ها تا زنی با هویت مرموز / سودابه یا شیرین؛مساله این است!

شیرین نجفی ادمین آمد نیوز یکی از چهره‌هایی است که پس از دستگیری روح الله زم زیاد از او صحبت می‌شود.

برخی گفته‌اند روح الله زم فریب شیرین نجفی [نیروی نفوذی سپاه] را خورده و به عراق آمده است و برخی می‌گویند روح الله زم به او اعتماد کامل داشته و فریب از سمت دیگری بوده است. چند شبکه فارسی زبان درباره شیرین نجفی یا سودابه خرسند گفته‌اند او یک ماه پیش در ترکیه بازداشت و به ایران منتقل شده است.

اختلاف نظر درباره هویت واقعی و احتمال دستگیری او زمانی بیشتر شد که شیرین نجفی مصاحبه‌ای با یک شبکه فارسی زبان داشت. عده‌ای معتقد بودند این مصاحبه از داخل ایران انجام شده است.

به جز موضوع بازداشت یا عامل نفوذی بودن شیرین نجفی، سوال‌های دیگری درباره او مطرح شده است.شیرین نجفی اسم دیگری هم داشته و مدتی با نام سودابه خرسند فعالیت می‌کرده است.

همه این گمانه زنی‌ها در حالی مطرح شده که همسر روح الله زم که در فرانسه به سر می‌برد، می‌گوید به شیرین نجفی اعتماد کامل دارد. با این حال برخی می‌گویند مهسا رازانی همسر روح الله زم از پشت پرده ماجراها اطلاعی ندارد و حرفش در این باره سندیتی ندارد.

سوال‌های مختلف درباره دستگیری روح الله زم، رستمی و شیرین نجفی مطرح شده است. که طبق اطلاعیه مسئولان مربوطه در این باره اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: برترین ها

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
همش بخاطر نفت این مملکته
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
خاک برسر هرآشغال وکثافت ولجنی که بخواد وطن فروشی کنه مثل محمد حسین
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
من به نوبه خودم خدا قوت و خسته نباشید میگم به این سربازان سپاه و سازمان اطلاعات سپاه.....واقعا که احساس غرور میکنم
افسانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
از ریخت و قیافش جاسوسی میزنه بیرون زم
نامنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
کسی که وطن فروش باشه فقط اعدام
عبدالمجید دلواری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
وقت دادگاه گرفته نشود واموال دولت صرف متشی احمق وطن فروش نکنید ریشه راازته بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
خدایا سربازان گمنام امام زمانمان عج را حفظ کن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
درود خدا بر سپاه پاسداران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
هرچی نفوذیه دستگیر واعدام خواهندشد ورسوای عالم میشوند باحامیانشان
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
الان مشخص میشود که چرا بیگانگان چرا علیه سپاه تبلیغات مبکند ومتاسفانه عده ای در داخل هم بلندگوی انها هستند وطبق فرمایشات امام خمیینی ره همین اینها هستند که همراه دشمنانان هستندوانشاءالله سرشاخه های انها درداخل شناسایی وبه اشد مجازات برسند ورسوا شوند ای پاسداران انقلاب اسلامی در پناه امام زمان عج باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
این مارمولک باید اعدام بشه
علی خدایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
باید تمامی هم دستان داخلی این زم رو یکی یکی یکی پیدایش کنیم و به هیچ عنوان هم به اشکهای تمساح شان گول نخوریم و به مفسدان اقتصادی رشوه بگیر ها مدیران نجومی بگیر ها
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
نفوذی ها داخل به اندازه شیطان زم برای ملت خطرناک ایند .اینها با دزدی .اختلاس .حقوق نجومی .احتکار .سو استفاده از اطلاعات مخرمانه اقتصادی میخواستند باعث ناامنی و اشوب شوند .هیچ فرقی با زم خبیث ندارند .تا فرار نکرده اند .دستگیر شوند و مصادره کل اموال حرام شان
قمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
به نظرم باید رابطه این ملعون با نفوذی های داخلی رو پی گرفت.ما هر چی ضربه میخوریم به نظرم بیشتر از خیانتکارهای خودی هست.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
طفلکی زم .چقدر دلسوز ما بوده که دولت فرانسه اسکورت اش میکردند .چرا ملت از خودشون نمیپرسند .چرا همه مخالفین اسکورت نمیشوند .چرا فقط این داعشی !!!؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
چطور این همه دنبال کننده داشته .معلومه .با شایعات و اخبار جعلی خودش را یک وطن پرست و دلسوز مردم نشان میداده .مردم هم که خارج کشور نیستند .باور کرده اند .از خودشون نپرسیده اند که یک شخص عادی چرا اسکورت میشود .در خارجی که به هیچکس اعتماد نمیکنند و رابطه برقرار نمیکنند .گرگ در لباس میش بوده و از مردم مایه گذاشته بنفع خودش که حقوق نجومی و اسکورت داشته باشه .حتی اگر به ناامنی در وطن بشه .چونکه چیزی او از دست نمیداده .در عوص پول بیشتری میگرفته .خبیث و نامرد و وطن فروش
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
باسلام خدمت دوستان
دوست عزیزی که نظر داده زم خودش خواسته تحویل بده....
اصلا اینجوری نیست و این خائن(نیما زم) بزرگترین سرمایه برای دشمنان این مرز و بوم بوده و بعداز پخش مستند پایان دروغ اتفاقا این سرویس های امنیتی بیگانه بیشتر حواسشون بود ولی اونا میدونن که فرزندان ایران واطلاعات سپاه چقدر قوی هستند این چندسال که دورتادور ایران جنگ و ناامنی هست چرا کوچکترین ناامنی تو خاک ما نیست؟؟ نه که نخواستن اتفاقا تمام تلاششون رو هم میکنن ولی هنوز نقشه خبیصانه تو ذهنشون هست و به اجرا نرسیده بچه های ملت اونو خنثی میکنن شاید ما نشنویم‌.به امید حق تمامی زم های دیگر و کسانی که تفکرشون خائنانه هست به سزای اعمالشون میرسن و دولت هم باید این شخص رو اعدام کنه تا کسی هوس زم بودن نکنه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
زم مثل یه جعبه سیاه میمونه .یه بمبه.چون خیلیایی که به نظام خیانت کردن و برای اون خبرفرستادن رو به سوی چوبه دار راهنمایی میکنه
حسینی گلپایگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
ننگ بر محمد حسین رستمی که خون جوانان پاک را به داعشی ها بفروشد به انسانهای هرزه ای مانند روح الله زم
لعنت خدا بر خیانتکاران اعدام این رستمی از زم واجبتر است
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
يا خدا
اين بنجل يك ميليون فالوور داشته ؟؟؟؟؟؟
نجیبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
یاقبت خیانت به خون شهدا همینه منتظر عذاب الهی باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
بزدلاي بدبخت ترسو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
اینجا می شود فهمید که دشمن پول خرج کرده تا بین نیروهای وفادار به نظام اختلاف ایجاد کند
بهتر است آقایان مشایی وبقایی آزاد و ضمن عذر خواهی از ایشان بابت تهمتها وافتراهای احتمالی تمام جوانب دریافت پول که رستمی صریحا به آن اشاره می کند را واکاوی نمایندبه هرحال دشمن به این مفتیا پول خرج نمیکنه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
موضوع دارد کم کم دارد پیچیده می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
به نظر من روح الله زم بعد از جریان چند ماه پیش که در طور اطلاعاتی سپاه افتاد و رابطش یک سپاهی از اب درآمد ... مهره سوخته شد برای موساد، زم با دستگیری خودش جان خودش را حفظ می کند. همین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
داداش فیلم هندی زیاد میبینی ؟ همین الان اعدام رو شاخشه ...محارب پلید
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
بله درتوراطلاعاتی سپاه بودکه توسط نیروهای اطلاعاتی گمنام سازمان اطلاعات سپاه رصدمیشددرطول۲سال کجاهامیره وچکارامیکنه وباچه کسانی درارتباط که سرویس اطلاعاتی بدبخت فرانسه وآمریکاواسرائیل وزم ۲سال تحت رصدوکنترل نیروهای نفوذی واطلاعاتی گمنام سازمان اطلاعات سپاه هستندکه همین باعث دستگیری وطعمه شدن زم شد
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
عاقبت خیانت به خون شهدا رسوایی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
نیما خپله، فکرشو هم نمیکرد،یه روزی از روزهاس سال۹۸، بقیه عمرشو، تو زندانهای اوین قزل حصار،اب خنک‌میل کنه.
عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
این خیانتکاران به مردم مفسد فی الارض هستند
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
سلام ،

فقط همین را بگویم ، اداره کننده ، الآن ، مثل یک آفتاب پرست است ، آفتاب پرستی که می خواهد
همه را با خود نابود و شکار کند ،

اگر مسوول سپاه پیشش برود ، سپاه را بدنام می کند ،
اگر اپوزوسیون پیشش برود ، اپوزوسیون را ،


نکته اول :
به تحقیق ادامه دهید ، نام هایی که برملا می کند ، بعدا مفید خواهد بود

نکته دوم : شاید بعضی نام ها با توجه به گسترگی فساد ، اتفاقی وارد ماجرا شده باشند و
جرمشان در حد یک تذکر باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
نوبت دستگاه قضاست که شبکه افراد نفوذی داخلی سطوح بالا را که از لوازم زم تلفن و ارتباط آنها بدست آمده با شجاعت بیشتر مثل دادگاه های مفاسد با اشد مجازات محاکمه و اعدام کند
اجرکم عندالله
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
باید دنبال عقبه داخلی این جرایان بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
نوبت دستگاه قضاست که شبکه افراد نفوذی داخلی سطوح بالا را که از لوازم زم تلفن و ارتباط آنها بدست آمده با شجاعت بیشتر مثل دادگاه های مفاسد با اشد مجازات محاکمه و اعدام کند
اجرکم عندالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
زیر سر زنش هست
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر