کد خبر: ۷۱۳۱۶۹۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
کد خبر : ۷۱۳۱۶۹۳
گروه : بوشهر » بوشهر

مدیرکل گمرک پارس جنوبی این گمرک را به عنوان نبض اقتصادی و تجاری منطقه پارس جنوبی دانست و گفت: صادرات از این گمرک دارای رتبه برتر است.

صادرات از گمرک پارس جنوبی در کشور دارای رتبه برتر استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، احمد پورحیدر بیان کرد: منطقه ویژه پارس جنوبی با داشتن قابلیت مهم در عرصه تولید محصولات مهم صنایع پتروشیمی و گازی در عرصه صادرات به کشور‌های مختلف نقش مهمی دارد.

او تصریح کرد: بیشتر صادرات کالا در بین گمرکات کشور در پارس جنوبی است که نشان از جایگاه اقتصادی و تجاری مهم این منطقه صنعتی و تجاری دارد.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی عنوان کرد: ۱.۷ میلیون تن انواع محصولات از گمرک پارس جنوبی در مهرماه امسال به کشور‌های مختلف صادر شد.

پورحیدر ارزش محصولات صادراتی در ماه گذشته از گمرک پارس جنوبی را ۵۴.۷ میلیون دلار دانست و افزود: متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن از جمله محصولات صادراتی از پارس جنوبی است.

او یادآور شد: چین، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ‌کنگ، اندونزی، ترکیه، مصر و کشور‌های حاشیه خلیج فارس را مقصد کالا‌های صادراتی از گمرک پارس جنوبی است.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۷۴۰ تن کالا  وارد شده است که از این میزان واردات ۷ هزار و ۱۵۷ تن آن مربوط به پروژه‌های صنعتی و تولیدی در منطقه پارس جنوبی است.

پورحیدر گفت:ارزش کالای وارداتی از گمرک پارس جنوبی در مهرماه امسال را ۱۴۵.۶ میلیون دلار است, این مقدار واردات در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزن ۲۸ درصد و ارزش ۲۱ درصد کاهش داشته است.

او افزود: کاهش زمان ترخیص کالا از گمرک در پارس جنوبی با راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی و اظهار از راه دور کالا در حداقل زمان صورت می‌گیرد و در این راستا خدمات مورد نیاز به فعالان اقتصادی و تجاری ارائه می‌شود.

انتهای پیام/م

گمرک  پارس جنوبی, نبض اقتصادی و تجاری منطقه پارس جنوبی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر