کد خبر: ۷۱۶۵۴۴۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۵۴۴۴
گروه : فارس » شیراز

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در هشت ماه نخست امسال مردم نیک اندیش استان ۱۴ میلیارد و ۴۳۱ میلیون تومان صدقه به مددجویان این نهاد پرداخت کرده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد بذرافشان مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به اینکه پرداخت صدقات در استان ۴۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته است، بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۴۰۸ هزار مشترک صندوق صدقات در استان وجود دارد.

او، تصریح کرد: در راستای اعتماد سازی و تسریع در دریافت امانات مردم در قالب صدقه پیشنهاد می‌شود از درگاه اینترنتی USSD و با شماره گیری #۰۷۱*۸۸۷۷*کمک‌های خود را پرداخت و با اعلام مبلغ و زمان مشخص، گزارش عملکرد دریافت کنند.

بذرافشان با بیان اینکه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین فارس در ۸ ماهه نخست امسال ۵۲۲ میلیارد و ۳۶۳ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۶۷ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند، افزود: هم اکنون ۶۹ هزار و ۸۱۵ نفر حامی نیکوکار در استان از ۲۳ هزار و ۲۶۷ نفر فرزندان معنوی خود را حمایت می‌کنند که از این تعداد ۹ هزار و ۹۸۷ فرزند طرح اکرام ایتام و مابقی از محسنین هستند.

مدیرکل کمیته امداد فارس با تاکید براینکه طرح محسنین شامل آن دسته از خانوار‌های نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول و از کار افتاده هستند، اضافه کرد: در این طرح حامیان ایتام میزان ۳۴۵ میلیارد و ۲۵۷ میلیون و ۵۲ هزار و ۲۷۰ ریال و حامیان محسنین نیز ۱۷۷ میلیارد و ۱۰۶ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۳۹۷ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.

او، میانگین سرانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را در ۸ ماهه امسال ۲ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۳۵۴ ریال اعلام کرد و گفت: در این مدت میزان سرانه پرداختی هر حامی ۹۳۵ هزار و ۲۶۴ ریال بوده است و درآمد کل طرح اکرام نیز نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۱ درصد رشد داشته است.

بذر افشان اظهار کرد: خیران استان می‌توانند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نسبت به پرداخت کمک‌های نقدی خود در زمینه‌های مختلف از جمله حمایت از فرزندان ایتام و محسنین اقدام کنند.

مدیرکل امداد فارس تاکید کرد: خیران و حامیان می‌توانند با حضور در دفاتر طرح اکرام و محسنین کمیته امداد استان و شهرستان‌ها یا با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir در این طرح معنوی ثبت‌نام و کمک‌های خود را مستقیم به حساب فرزندان معنوی واریز کنند.

انتهای پیام/ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر