کد خبر: ۷۱۷۱۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
کد خبر : ۷۱۷۱۲۵۶

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: با توجه به اینکه تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور فرسوده شده است، برنامه ریزی شده تا در صورت تأمین اعتبار این تجهیزات نوسازی شود.

تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور نوسازی می‌شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، مجید خواجه زاده سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر در بازدید از ایستگاه اقلیم شناسی بمپور اظهار داشت: ایستگاه بمپور جزو قدیمی‌ترین ایستگاه‌های اقلیم شناسی استان و کشور است که سال ۱۳۳۹ تأسیس شده و در این مدت اطلاعات بارش اقلیمی این منطقه را ثبت کرده است.

او  افزود: این ایستگاه پارامتر‌های اقلیمی نظیر دمای هوا و اعماق خاک، رطوبت نسبی، تبخیر، بارش، ساعت آفتابی و سمت و سرعت باد را ثبت می‌کند.

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر ادامه داد: تجهیزات فعلی این ایستگاه فرسوده شده و نیازمند نوسازی است، در همین رابطه برنامه ریزی‌هایی در اداره کل هواشناسی استان انجام شده تا در صورت تخصیص اعتبار، این تجهیزات در اسرع وقت نوسازی شوند.

خواجه زاده اضافه کرد: از طرفی درخواست‌هایی از سوی مسئولین شهرستان بمپور برای تبدیل این ایستگاه به ایستگاه خودکار هواشناسی دریافت شده است که در صورت تأمین اعتبار آن از محل اعتبارات شهرستان بمپور، هواشناسی آماده است تا تمام خدمات و هزینه‌های بهره برداری و نگهداری ایستگاه را تقبل کند.

خواجه زاده تصریح کرد: داده‌های اقلیمی محور توسعه پایدار منطقه است به طوریکه می‌توان با اتکا به آن‌ها تمامی طرح‌های توسعه‌ای خرد و کلان را با نهایت سازگاری با اقلیم تهیه و اجرا کرد.

او  در این بازدید همچنین مراد بخش بامری را به عنوان متصدی جدید ایستگاه بارانسنجی بهشت آباد بمپور معرفی و از زحمات عبدالستار رودینی متصدی قبلی قدردانی کرد.

اننهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر