کد خبر: ۷۲۱۰۲۰۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
کد خبر : ۷۲۱۰۲۰۹
تا پایان امسال انجام می‌شود؛

مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: انتقال ۶۰ درصد مالکیت فولاد اکسین به فولاد خوزستان تا پایان امسال انجام می‌شود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: به دنبال سیاست گذاری شرکت فولاد خوزستان در تکمیل زنجیزه ارزش فولاد از معدن تا نورد، خرید سهام سنگ آهن در بالا دست و شرکت‌های نوردی در پایین دست را در دستور کار قرار دادیم.

او افزود: خرید عمده سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد اسفندماه سال ۹۶ انجام شد و امروز با افتخار اعلام می‌کنیم، مالکیت ۶۰ درصدی فولاد اکسین تا پایان سال به فولاد خوزستان منتقل می‌شود و با این اقدام زنجیره تامین از معدن تا نورد تکمیل خواهد شد.

محمدی به شکسته شدن پی در پی رکورد‌های تولید در ماه جاری اشاره و بیان کرد: کارکنان فولاد خوزستان با همت و تلاش و روحیه جهادی ثابت کردند، در شرایط مختلف به تولید مستمر ادامه می‌دهند و در ماه جاری در کمتر از ۲ هفته رکورد تولید فولاد شکسته شد و این یعنی بی اثر شدن تحریم، امید داریم تا پایان سال به برنامه تولید ۳ و میلیون و ۸۰۰ هزار تُن دست پیدا کنیم.

مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار داشت: برنامه صادرات ۲ میلیون تنی با اولویت تامین داخل، نشان از تسخیر بازار‌های جهانی و کسب اعتبار در میان تولید کنندگان جهانی فولاد است و در سال‌های اخیر و به دنبال تشدید تحریم‌های ظالمانه، جهادگران عرصه تولید در شرکت فولاد خوزستان، عزم خود را جزم کرده و با توکل به خدا و تاسی جستن از شهدا، تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

این مقام مسئول به بومی‌سازی بیش از ۲۵ هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد اشاره و تصریح کرد: ساخت اولین کوره پاتیلی، ساخت اولین ترانس کوره، افتتاح نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی با فناوری ایرانی پرد، حضور در میان ۴۰ شرکت برتر بورس، برگزاری نخستین نمایشگاه بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد با هدف حمایت از صنایع کوچک و تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی، تنها بخشی از افتخارات جاری مجموعه فولاد خوزستان است.

علی محمدی ادامه داد: با حفظ روحیه جهادی با محوریت خدمت به جامعه و بهره گیری از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب و اجرای دقیق سیاست‌های شرکت، برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی گام‌های بلند و استوار برداریم.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر