کد خبر: ۷۲۱۱۶۷۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
کد خبر : ۷۲۱۱۶۷۹

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول از اخذ مجوز تاسیس ۵ مرکز تحقیقاتی از سوی مدیر پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با اشاره به اخذ مجوز تاسیس ۵ گروه پژوهشی جدید در دانشگاه آزاد واحد این شهرستان گفت: مجوز این گروه‌های پژوهشی با همت و تلاش معاونت علمی، مدیر پژوهشی و دفتر ارتباط با صنعت واحد دزفول اخذ شد.

او افزود: این گروه‌های پژوهشی به منظور تاسیس مراکز تحقیقات "مراقبت در منزل"، "ورزش و سلامت"، " توسعه مهارت‌های انسانی"، "سیستم‌های نوین رایانه‌ای و فناوری اطلاعات" و "پردازش سیگنال‌های زیستی" ایجاد شده‌اند.

افروس هدف از ایجاد این مراکز تحقیقاتی را مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در رفع مشکلات کشور و منطقه و اجرای طرح‌های کلان ملی عنوان و بیان کرد: رفع مشکلات پیش‌روی ارتقای خدمات پرستاری و مامایی و بکارگیری مؤثر دانش و فناوری روز در ایجاد، حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه از اهداف تاسیس این مراکز هستند.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد دزفول ادامه داد: توسعه مهارت‌های انسانی، بکارگیری مؤثر فناوری اطلاعات و سیستم‌های نوین رایانه‌ای جهت کاربردی کردن تکنولوژی‌ها در زمینه‌های صنعت، خدمات، سلامت و شهر هوشمند و طراحی و تولید تجهیزات پزشکی فناورانه مبتنی بر دانش از اهداف تاسیس این مراکز تحقیقاتی هستند.

این مقام مسئول اظهار داشت: دانشگاه آزاد دزفول با هدف تجاری‌سازی فعالیت‌ها و کسب درآمد از طریق ارائه خدمات و محصولات به صنعت، جامعه پزشکی، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران، واحد دزفول اقدام به تاسیس این مراکز تحقیقات کرده است.

او با اشاره به اخذ مجوز گروه پژوهشی "مراقبت در منزل" که نخستین مرکز تحقیقات حوزه سلامت استان خوزستان است، گفت: طبق اهداف آموزشی و بالینی، پژوهش‌های نوین در راستای ارتقای خدمات پرستاری و مامایی از طریق این گروه پژوهشی انجام می‌شوند.

علی افروس اذعان داشت: گروه پژوهشی ورزش و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در راستای بکارگیری مؤثر دانش و فناوری روز در ایجاد، حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه فعالیت خود را انجام می‌دهد.

او با اشاره به تشکیل گروه"توسعه مهارت‌های انسانی" افزود: هدف این گروه پژوهشی، ایجاد ساختار تخصصی برای انجام پژوهش‌های گروهی و سازمان یافته در جهت اعتلا و توسعه انواع مهارت‌های انسانی در سطح استان خوزستان است.

افروس همچنین درباره گروه پژوهشی سیستم‌های نوین رایانه‌ای و فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول بیان داشت: این مرکز به منظور بکارگیری مؤثر فناوری اطلاعات و سیستم‌های نوین رایانه‌ای و در راستای کاربردی کردن تکنولوژی‌ها در زمینه‌های صنعت، خدمات، سلامت و شهر هوشمند فعالیت می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول درخصوص گروه پژوهشی پردازش سیگنال‌های زیستی (BSPRG) اظهار کرد: هدف اصلی این گروه ایجاد پایگاه داده جامع از سیگنال‌های زیستی، انجام فعالیت‌های پژوهشی در زمینه پردازش این سیگنال‌ها، ایجاد با

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر