کد خبر: ۷۲۱۵۴۶۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
کد خبر : ۷۲۱۵۴۶۲
گروه : همدان » همدان

رئیس اداره سواد آموزی نهاوند از افزایش ۲۰ درصدی جذب سواد آموزی در این شهرستان خبر داد.

افزایش ۲۰ درصدی جذب سوادآموز در نهاوندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، علیرضا سوری، رئیس اداره سواد آموزی نهاوند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۲۵ نفر در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم جذب و ثبت سیستم شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته یک صد نفر افزایش داشته است.

او از تحقق صد درصدی حجم ابلاغی استان به شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به سهم ابلاغی استان در هر سه دوره ما موفق شدیم با اجرای طرح پالایش این سهمیه را به طور کامل پوشش دهیم.

رئیس اداره سوادآموزی شهرستان نهاوند با اشاره به تشکیل ۵۶ کلاس در هر سه دوره افزود: کلاس‌های تشکیل شده در دوره سوادآموزی ۲۷ مورد با ۲۹۰ نفر، در دوره انتقال ۱۱ کلاس با ۱۱۵ نفر و در دوره تحکیم نیز با ۱۸ کلاس و جذب ۲۲۰ نفر همراه بوده است.

سوری از برگزاری مسابقه کتابخوانی در دهه فجر برای سوادآموزان خبر داد و افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت‌های مختلف بین سوادآموزان اجرا می‌شود که در همین رابطه علاوه بر اجرای طرح عملی آموزش نماز، مسابقه کتابخوانی نیز در دهه فجر بین سوادآموزان برگزار می‌شود.

او با اشاره به کسب جایگاه سوم سوادآوزی نهاوند در استان گفت: بر اساس عملکرد این اداره در خصوص وضعیت سوادآموزی و کلاس‌های برگزار شده ما موفق به کسب جایگاه سوم استان شده‌ایم که امیدواریم امسال بتوانیم این رتبه را ارتقا دهیم.

رئیس اداره سوادآموزی شهرستان نهاوند در پایان بر تثبیت وضعیت سوادآموزان و ترغیب آن‌ها به منظور ادامه شرکت در کلاس‌ها تأکید کرد و افزود: به منظور دستیابی به این هدف برنامه‌ها و شیوه‌هایی از جمله تشکیل منظم کلاس‌ها، برقراری ارتباط عاطفی با سوادآموزان، آموزش مهارت در کلاس و شرکت در کلاس‌های توانمند سازی می‌تواند باعث ادامه حضورسواد آموزان در دوره‌های مختلف سوادآموزی باشد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر