کد خبر: ۷۲۲۲۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
کد خبر : ۷۲۲۲۹۳۱
رئیس کل دادگستری لرستان:

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: جرایم و تخلفات انتخاباتی در کمترین زمان رسیدگی و برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

با متخلفان انتخاباتی در فضای مجازی، برخورد می شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان گفت: جرایم و تخلفات انتخاباتی در کمترین زمان رسیدگی و برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

محمد رزم اظهار داشت: شعب بازرسی، دادیاری، دادستانی، دادگاه کیفری ۲ و شعبه تجدیدنظر به صورت ویژه در قالب ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی اختصاص یافته است و قطعاً برخورد بسیار جدی با متخلفان انتخاباتی خواهیم داشت.

او با بیان اینکه کمیته رصد انتخاباتی در دادگستری لرستان تشکیل شده است، افزود: این کمیته با مسوولیت مدیرکل بازرسی لرستان، دادستان مرکز استان و تعدادی از معاونین فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته رئیس کل دادگستری لرستان، کمیته رصد، روزانه اخبار و اطلاعات انتخاباتی را از مجاری قانونی دریافت می‌کند و عملکرد مدیران را زیر نظر خواهند داشت.

رزم تاکید کرد: با مدیرانی که از امکانات دولتی برای تبلیغ نامزدی خاص استفاده کنند در کمترین زمان ممکن برخورد قانونی و قاطع خواهد شد.

رئیس کل دادگستری لرستان با انتقاد از وضعیت فضای مجازی در استان گفت: فضای مجازی در استان به خصوص در چند شهرستان رها شده است.

رزم افزود: در این راستا شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اینترنتی، فضای مجازی فضای و سایبری در دادگستری لرستان تشکیل شده است که این شعبه در کمترین زمان با مدیران کانال‌های خبری و گروه‌های در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های در مسیر تهدید، تخریب، تشویش اذهان عمومی، تحریک اشخاص و یا هر گونه تخلفات انتخاباتی اقدام نماید به صورت ویژه رسیدگی و متخلفان مجازات قانونی خواهند شد.

او انتخابات را یکی از مولفه‌های مهم مردمسالاری دینی و احترام به افکار عمومی دانست و گفت: دستگاه دستگاه قضایی ضمن اعلام بی طرفی نسبت به به همه کاندیدا‌ها، در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت مشارکت حداکثری مردم حرکت می‌کند.

 رئیس کل دادگستری لرستان بیان کرد: امیدواریم در ۲ اسفند شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای باشیم و مردم عزیز با شور و شعور سیاسی خود اقتدار ملی کشورمان را درعرصه بین الملل نشان دهند و موجب ناامیدی دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی گردند.

رزم افزود: با توجه به دستورالعمل صادره از سوی رئیس قوه قضاییه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در مرکز استان و شهرستان‌های لرستان تشکیل شده است و این ستاد‌ها هر هفته با تشکیل جلسات تمام توان خود را جهت پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و برخورد با متخلفان انجام می‌دهد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر