کد خبر: ۷۲۴۷۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
کد خبر : ۷۲۴۷۵۰۲
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:

استاد حوزه و دانشگاه گفت: کلید طلایی خوب زندگی کردن و لذت بردن این است که مرد، دل زن و زن، احترام مرد را نشکند چراکه زن از مرد، محبوبیت و مرد از زن، مطیع بودن می‌خواهد.

هرچه از دین فاصله بگیریم لذتمان از زندگی کمتر می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در  ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه (س) که با حضور بیش از ۵۰۰ زوج شرکت کننده در پانزدهمین کاروان مراسم ازدواج دانشجویی در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: دین برنامه‌ای است برای اینکه لذت انسان از دنیا و آخرت بیشتر شود لذا هر چه از دین فاصله بگیریم لذتمان هم کمتر و زندگی مان پر آسیب‌تر می‌شود.

او با تاکید براینکه خدا انسان را برای چیزی جز لذت بردن نیافریده است، افزود: برخی معتقدند انسان برای کمال آفریده شده است در حالی که کمال، چیزی جز افزایش استعداد لذت بردن از زندگی نیست؛ حتی عبادت هم به انسان سعه وجودی می‌هد برای لذت‌های جدیدتر و گناه، لذت‌ها را مخدوش کرده و پیش از آنکه رابطه ما با خدا را از بین برد، رابطه ما با لذت از دنیا را به هم می‌ریزد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان ادامه داد: اصولا خداوند انسان را به بهشت می‌برد تا لذت بیشتری ببرد لذا کسانی در بهشت جایگاه بهتری دارند که در دنیا لذت بیشتری از زندگی و بندگی خدا برده اند و کسانی به جهنم می‌روند که دنیا را هم برای خود و هم دیگران، جهنم کرده اند.
 


لذت بردن هرگز منافاتی با آخرت و معنویت ندارد

 
این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه لذت بردن هرگز منافاتی با آخرت و معنویت ندارد، تصریح کرد: تمام دستورات دینی مانند منع نگاه به نامحرم برای این است که امکان لذت بردن انسان از زندگی بیشتر شود چنان که یافته‌های علمی نیز به این مهم معترف است.

وی به زوج‌های جوان توصیه کرد: برای اینکه لذت تان از زندگی بیشتر شود نگذارید هرگز این فکر شیطانی به ذهنتان خطور کند که آیا انتخابتان درست بوده یا نه؟ همسر شما اگر ظاهرا هم باب میلتان نباشد، وسیله امتحان شماست و اگر او را کنار بگذارید مطمئنا همسری با معایب بیشتر نصیبتان خواهد شد.
 


ماه عسل در هفتادسالگی شیرین‌تر است

 
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان خاطرنشان کرد: علاقه اولیه زوجین به یکدیگر و گرایش شان برای ازدواج، تازه آغاز ماجراست و عشق و علاقه واقعی در گذر زندگی یعنی زمانی که هر یک تلاش و همت دیگری در حفظ و ارتقای زندگی شان را می‌بیند، ایجاد می‌شود.

یادآور شد: ماه عسل فقط برای نوعروس و داماد‌ها نیست بلکه ماه عسل در سن هفتادسالگی بسیار شیرین‌تر است؛ هر روز لذت تان از زندگی را بیشتر کنید به گونه‌ای که هرگز حسرت لذت روز‌های اول را نخورید.
 


کلید طلایی خوب زندگی کردن

 
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان خطاب به زوج‌های جوان گفت: کلید طلایی خوب زندگی کردن و لذت بردن این است که آقا، دل خانم و خانم، احترام آقا را نشکند؛ زن از مرد، محبوبیت و مرد از زن، مطیع بودن می‌خواهد البته نرمش زن در مقابل شوهر نه تنها به معنای ذلت نیست بلکه سبب عزیزتر شدن اوست.

او  همچنین بااشاره به اهمیت فرزندآوری بهنگام اظهار کرد: تربیت فرزند آنقدر سخت نیست که بعد از ازدواج، هفت یا ده سال برای کسب آمادگی صبر کنیم؛ مگر برای سلامت قلب یا سالم ماندن ماشین مان به دنبال کسب تخصص قلب یا مکانیکی می‌رویم؟
 
وی به جوانان تاکید کرد: تربیت فرزند نه هنر می‌خواهد و نه تدبیر و نه سخت است؛ اگر دنبال تربیت فرزند ایده آل هستید همواره دو اصل و کلید طلایی را به خاطر داشته باشید؛ فرزندتان ببیند که پدر مورد احترام مادر و مادر، محبوب قلب پدر است.


 بیست وسومین دوره مراسم ازدواج دانشجویی (طرح ملی همسفر تا بهشت) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از دی تا اسفندماه جاری در مشهدمقدس برگزار می شود./

انتهای پیام//ف.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر