کد خبر: ۷۳۲۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
کد خبر : ۷۳۲۱۲۶۵

استاد روانپزشکی دانشگاه هاروارد در گفتگو با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی به تحلیل رفتارهای دونالد ترامپ پرداخت و گفت او از اختلالِ شخصیتِ ضدِ اجتماعی رنج می‌برد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی، استاد روانپزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا گفت رئیس جمهور این کشور از سلامت روان برخوردار نیست و به اختلالِ شخصیتِ ضدِ اجتماعی، مبتلاست.

بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بدتر خواهد شد. هرچند رئیس جمهور آمریکا احتمالا در طول این بحران از لحاظ جسمی سالم خواهد ماند، اما ممکن است سلامت روان رئیس جمهور روز به روز دچار افول شود. برخی کارشناسانِ سلامت روان معتقدند سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا کاهش یافته است و همچنان افت خواهد کرد. بی کفایتی دونالد ترامپ و دولت او روز به روز دارد به طریقی دراماتیک و خطرناک خود را بروز می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری اخیر خود نشان داد برای حل بحران ویروس کرونا هیچ برنامه‌ای ندارد. وی در این نشست خبری نشان داد که درباره ابعاد این بحران مطلقا درکی ندارد. صحبت‌های وی در تعارض با سخنان کارشناسان بهداشت بود که قبل و بعد از ترامپ، صحبت کرده بودند. اینگونه به نظر رسید که دونالد ترامپ حتی یک کلمه از حرف‌های این کارشناسان را نشنیده است. دونالد ترامپ به وضوح نشان داد که بسیار بسیار بیشتر از آنکه به فکر سلامت انسان‌ها باشد به فکر سلامت بازار است.

دونالد ترامپ گفت: «واقعا فکر می‌کنم بازار بورس چیزی است که من اطلاعات زیادی درباره اش دارم. به نظر من بازار بورس به دو دلیل ضربه خورد. فکر می‌کنم که آن‌ها (سرمایه گذاران بازار بورس) به مناظره شب گذشته توجه کردند. قطعا زنجیره تامین و تدارکات نیز روی بازار بورس تاثیر داشته است. به نظر من بازار بورس بهبود خواهد یافت».

مجری ام اس ان بی سی گفت: وی (ترامپ) معتقد است که بازار بورس بهبود خواهد یافت، ولی می‌بینیم که بازار بورس همچنان به ضرر‌های بی سابقه ادامه می‌دهد. امروز شاخص سهام حدود ۱۲۰۰ واحد کاهش یافت که بالاترین افت شاخص سهام در طول یک روز در تاریخ آمریکا بوده است.


بیشتر بخوانید: متوسل شدن ترامپ به ادعاهای واهی برای شانه خالی کردن از تعهدات


ام اس ان بی سی در ادامه با دکتر «لَنس دودِس» استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا گفتگو کرد که یکی نویسندگان کتاب «بیمار خطرناک، دونالد ترامپ» است. در این کتاب ۳۷ روانپزشک و کارشناسان بخش سلامت روان، رئیس جمهور آمریکا را ارزیابی کردند.

مجری پرسید: شما وقتی شب گذشته نشست خبری رئیس جمهور را دیدید چه برداشتی کردید؟ ما در این نشست خبری رئیس جمهوری را دیدیم که ظاهرا هیچ اطلاعی درباره اوضاع کنونی کشور ندارد و فقط نگران بازار بورس است. در این نشست خبری کارشناسان بخش بهداشت و درمان توضیحاتی دادند که وقتی رئیس جمهور صحبت کرد صحبت هایش در تعارض با اظهارات این کارشناسان بود. ارزیابی شما چیست؟

دکتر لَنس دودِس گفت: «به نظر من، چیزی که شب گذشته به نمایش گذاشته شد همان چیزی است که ما احتمالا در جریانش هستیم و از آن اطلاع داریم. همانطور که شما اشاره کردید این مرد فقط به خودش فکر می‌کند. وی واقعا به فکر کشور یا به فکر سلامت مردم نیست. وی تا این لحظه هم به علت ابتلا به «اختلال شخصیت ضد اجتماعی» (ASPD) به طرق مختلف به دموکراسی صدمه زده است. معتقدم که به علت سوء مدیریت وی (دونالد ترامپ) در خصوص ویروس کرونا جان انسان‌ها از دست خواهد رفت. همانطور که گفتید وی دروغ می‌گوید، وی در تعارض با مقامات بهداشت و درمان دولت خود حرف می‌زند. وی (ترامپ) در اقدامی بسیار خطرناک این مقامات را ساکت کرده است و دیگر آن‌ها نمی‌توانند حرف شان را بزنند. اگر به مصاحبه‌ی وی نگاه کنید و اگر به نحوه صحبت کردن او توجه کنید متوجه می‌شوید که وی چندین بار گفت «چقدر عملکرد فوق العاده‌ای دارم!». سخت است که بتوانیم تصور کنیم هر یک از روسای جمهور تاریخ آمریکا (غیر از ترامپ) در جریان بحران سلامت در کشور، در این باره صحبت کنند که چقدر فوق العاده کار کردند! اما وی (ترامپ) همین است و به فکر همین چیز‌ها است. وی به فکر بازار بورس است، چون بازار بورس روی او و نامزدی اش تاثیر دارد. مطرح کردن موضوع مناظره دموکرات‌ها کاملا بی ربط و نادرست است، چون بازار‌های بورس قبل از مناظره سقوط کردند.

این روانپزشک افزود: این موضع‌گیری‌ها نشان می‌دهد که ذهنیت دونالد ترامپ کجاست. تمرکز ذهنیت ترامپ روی خودش هست. ما از این موضوع اطلاع داریم و می‌دانیم که او به مرض دروغگویی مبتلاست. چیزی که در این ماجرا جلب توجه می‌کند این است که همه مردم این مسئله را متوجه نمی‌شوند. اکثر مردم آمریکا وی را شخصی می‌بینند که در تعارض با مقامات بهداشت و درمان صحبت می‌کند. مردم می‌گویند این فرد بی کفایت است، اما کاری که او (ترامپ) می‌کند همان تکنیک دروغ بزرگ است که در آلمان مشهور شد. در این تکنیک وی آن چیزی را که دوست دارد شما قبول کنید بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌کند و این کار را برخلاف بیانیه‌های سایر مقامامت انجام می‌دهد. وی عمدا این حرف‌ها را تکرار می‌کند و مردم وادار می‌شوند که آن‌ها را بپذیرند. شاید معقول به نظر نرسد، اما همین گونه است و این روش همین طوری تاثیر می‌گذارد. وی در زمینه فریبکاری بسیار موفق عمل می‌کند و ما می‌دانیم که کل زندگی اش این گونه بود. دلیل اینکه مردم می‌توانند به حرف‌های او گوش کنند و سخنرانی وی را دنبال کنند نیز همین است همین است. مردم می‌بینند که وی دروغ می‌گوید، اما می‌گویند احتمالا او دارد کار درست را انجام می‌دهد و احتمالا مراقب ماست! فریبکاری او نیز همین جاست. اتفاقی که باید رخ دهد این است که این مسئله به نقطه عطف برسد و بالاخره فردی برسد که بتواند جرات داشته باشد که فریاد بزند که «پادشاه عریان است» است! (دروغ گفتند که لباس به تن دارد). متاسفانه ما به این نقطه نرسیدیم.

استاد روانپزشکی دانشگاه هاروارد گفت: ترامپ چیزی را می‌شنود که در ذهن اوست! بقیه حرف‌ها اصلا اهمیتی ندارد. وی دارد بدتر و بدتر می‌شود. هرچه وی پارانوئید‌تر (کژ پندارتر و خیالاتی تر) شود فاصله وی با واقعیت بیشتر می‌شود و تصمیمات بدتری خواهد گرفت. وی در ادامه استیصال بیشتری برای باقی ماندن در قدرت نشان خواهد داد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مار کبرا و زنگی است که به هیچکس رحم نمیکند ِخوب توانسته ساده لوحان و کم سواد و بیسوادها را گول بزند که متاسفانه خیلی زیادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
ترامپ اختلالِ شخصیت دارد?! ترامپ حتی شخصیت ندارد که ازش رنج ببرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
او دیوانه هست ، دیوانه تروریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
ترامپ تو سرمایه گذاری هاش هم دقیقا همین جوری دروغ میگفت قیمت سهامش رو بالا می برد
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر