گزارش/

۴.۸ میلیارد دلار گمشده به جیب چه کسانی رفته است؟

بعد از اعلام رسمی دیوان محاسبات مبنی بر گم شدن ۴.۸ میلیارد دلار ارز در کشور، دادستانی تهران برخی اسامی گیرندگان ارزی را اعلام کرد.

۴.۸ میلیارد دلار گمشده به جیب کسانی رفته است؟به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، همین چند روز پیش بود که عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور در نشست علنی روز (سه‌شنبه، ۲۶ فروردین) مجلس شورای اسلامی گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ را قرائت و از گم شدن ۴.۸ میلیارد دلار ارز دولتی خبر داد.

عادل آذر گفت: مجموع ارزی که در سال ۹۷ به صرافی‌ها و واردکنندگان کالا‌های اساسی و غیراساسی داده شده ۳۱ میلیارد دلار بوده است که از این رقم حدود ۴.۸ میلیارد دلار ما به ازای واردات کالا نداشته است.

وی افزود: همچنین قرار بوده حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بابت مابه التفاوت قیمت ارز به حساب بانک‌های عامل واریز شود که با پیگیری‌های دیوان تا سال ۹۸ تنها ۲ هزار میلیارد تومان آن بازگشته و ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد آن تاکنون بازنگشته است. این اظهارات با واکنش‌های متعددی مواجه شد.

این گزارش دیوان محاسبات واکنش‌های زیادی به همراه داشت و همتی رئیس بانک مرکزی در گفت و گوی ویژه خبری با رد گزارش دیوان مجاسبات کشور گفت: البته آن زمان من نبودم، ولی این ۴.۸ آن‌طور نبود که دوستان گزارش دادند؛ در سال ۹۷ حدود ۳۰ میلیارد دلار ارز بانکی تأمین مالی شد که ۲۰‌ــ‌۱۹ میلیارد ارز ۴۲۰۰ تومانی بود و بعد از ماه ششم سیاست‌های ارزی تغییر کرد؛ این ارز‌ها خیلی‌هایشان برای واردات رفت؛ این گزارش ۱۲ آذر ۹۸ تهیه شده که این ۴.۸ الان به ۳ میلیارد رسیده است که به‌معنای گم شدن نیست بلکه دلایلی دارد که اعلام شده از جمله عدم ورود کالاها، محاسبات گمرکی و... است.

همتی ادامه داد: از این ۳ میلیارد دلار، ۱.۵ میلیارد دلار که به‌ نظر ما وارد کننده به تعهد خود عمل نکرده است اسامی‌شان را به سازمان تعزیرات داده‌ایم و چند صد میلیون دلار به مسئله کیفری رسیده و عاملان آن در زندان هستند؛ این‌طوری نیست که ۴.۸ میلیارد ناپدید شده و رفته باشد بلکه همه چیز مشخص است و حساب و کتاب دارد.


بیشتر بخوانید:ماجرای ارز‌های گم شده چیست؟ + فیلم


او درباره واگذاری اموال مازاد بانک‌ها و گزارش‌هایی مبنی بر اینکه فقط ۴۰ درصد از اموال واگذار شده، گفت: من این اعداد را قبول ندارم؛ نمی‌گویم همه را واگذار کرده‌اند، ولی عمده واگذار شده است. البته برخی را نتوانستند بفروشند و بعضاً املاک تملیکی هم به آن اضافه شده است. بانک مرکزی هر روز پیگیر این موضوع است و سال گذشته روند واگذاری بانک‌ها خیلی خوب بوده است.

سازمان برنامه و بودجه نیز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به این خبر واکنش نشان داد.

در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است: گزارش قرائت شده توسط رئیس محترم دیوان محاسبات کشور در خصوص تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارشی مقدماتی بود که باید در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و همچنین در دیگر کمیسیون‌های مجلس حسب مورد، بررسی و نهایی شود؛ زیرا طبق تبصره ۱ ماده ۲۱۹ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بررسی تفریغ بودجه‌های سالانه در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات به عنوان کمیسیون اصلی و بخش‌های مرتبط در کمیسیون‌های فرعی انجام می‌شود و گزارش بررسی نهایی پس از اخذ توضیحات از دستگاه‌های اجرایی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تهیه و در مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود.

بنابراین گزارش مذکور که متاسفانه موجب تشویش اذهان عمومی و مورد سوء استفاده دشمنان قرار گرفت بدون طی فرآیند ذکر شده در آئین‌نامه داخلی مجلس و استماع توضیحات دستگاه‌های اجرایی و بدون بررسی در کمیسیون‌های مجلس و جمع‌بندی نهایی توسط کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات صورت گرفته است بنابراین نمی‌توان آن را مبنای تخلف قطعی دستگاه‌های اجرایی محسوب کرد.

همچنین طبق ماده ۱۰۴ قانون محاسبات عمومی کشور و مواد ۲۱، ۲۳ و ۲۵ قانون دیوان محاسبات کشور، مرجع رسیدگی و تشخیص احراز این نوع تخلفات، دادسرا و هیات‌های مستشاری دیوان است و در صورت وقوع جرم مراتب به محاکم قضایی منعکس می‌شود؛ بنابراین انتظار می‌رود دیوان محاسبات کشور که طبق بند الف ماده ۱ و تبصره ذیل ماده ۲ قانون محاسبات کشور وظیفه حسابرسی و رسیدگی کلیه حساب‌های درآمد و هزینه و صورت‌های مالی همه دستگاه‌های اجرایی که به نحوی از انحا از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند را عهده دار است، ضمن انعکاس دقیق و تفصیلی عملکرد مالی همه دستگاه‌های مذکور و نه فقط دستگاه‌های مرتبط با قوه مجریه به گونه‌ای گزارش تفریغ را دقیق، کامل و منطبق بر قانون تدوین و ارایه کند که موجب تشویش اذهان عمومی و به ویژه سواستفاده دشمنان نظام نشود.

در این راستا سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن درخواست از دستگاه‌های ذیربط نسبت به رفع شبهه ایجاد شده، اعلام آمادگی می‌کنند تا به عنوان یک دستگاه نظارتی نهایت همکاری خود را در پیگیری و اجرای قوانین و مقررات مالی معمول داشته تا در آتی جامعه شاهد چنین سوء برداشت‌هایی نباشد.

حجت الاسلام و المسلیمن رئیسی رئیس دستگاه قضا، دادستانی تهران را مامور بررسی گزارش دیوان محاسبات کشور کرد. دادستانی عمومی و انقلاب تهران کار بر روی ارزهای گمشده را آغاز کرده است. 

طبق اعلام دادستانی تهران  سوابق و پرونده‌های موجود دادستانی تهران از اواخر سال ۱۳۹۷ و به ویژه پیگیری‌های ویژه در سال ۱۳۹۸ امرنظارت و پیگیری نسبت به نحوه تخصیص ارز دولتی، انحرافات وفساد‌های رخ داده در این زمینه، پرونده‌های متعدد قضائی تشکیل شده است.

برخی از این پرونده‌های با صدور کیفرخواست و ارسال به دادگاه منتهی به صدور حکم قطعی شده و برخی دیگر همچنان در حال رسیدگی و انجام تحقیق است، که صدور احکام قاطع محکومیت بعضاً تا بیست سال حبس، و نیز استرداد اموال و وجوه تحصیل شده است.

به گفته دادستانی تهران اشخاص دریافت کننده  ارز مرتکب تخلف و جرم شده اند و ارز دریافتی را در بازار آزاد فروخته و کالایی را وارد کشور نکرده اند که این اشخاص شناسایی، تعقیب قضائی آنها انجام شده و درحال رسیدگی است.

اسامی ارز بگیرانی که هنوز ارزهای دولتی را بازنگردانده اند

طبق اعلام دادستانی تهران از جمله افرادی که ارز دولتی دریافت کرده اند می توان به قربانعلی فرخ زاده، مهدی و محمد خرمی پور، تیمور عامری برکی و علیرضا عامری برکی، مهرداد صفوی، لی زرنانی، یوسف جنت مکان، مرتضی فلاح اشتری و حمیدرضا مرادی اشاره کرد.

قربانعلی فرخ زاده به اتهام اخلال در نظام ارزی و پولی کشورازطریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای وسازمان یافته درحد کلان (دریافت ارزدولتی از بانک مرکزی بابت انجام واردات ورق های استیل به میزان معادل ۴۴۶ میلیون دلار) به تحمل ۲۰ سال حبس ونیز ضبط کلیه ارز‌های دریافتی محکوم گردیده است و پرونده هم اکنون در شعبه سوم اجرای احکام دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی در مرحله اجرای حکم است.

مهدی و محمد خرمی پور، تیمور عامری برکی و علیرضا عامری برکی به اتهام اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته در حد کلان دریافت ارز دولتی از بانک مرکزی بابت انجام واردات روغن به میزان ۱۵۰ میلیون دلار به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و ضبط ارز‌های اخذ شده به نفع دولت محکوم شده اند که پرونده هم اکنون در شعبه سوم اجرای احکام دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی در مرحله اجرای احکام است.

مرتضی فلاح اشتری و حمیدرضا مرادی به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان یافته درصد کلان ( دریافت ارز دولتی از بانک مرکزی) بابت انجام واردات کالا به میزان ۱۱ میلیون دلار به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری، شلاق و جزای نقدی محکوم شده و پرونده هم اکنون در اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت درمرحله اجرا است.

مهرداد صفوی به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای درصد کلان بابت انجام واردات کالا به میزان ۴۸ میلیون دلار به تحمل ۱۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم و پرونده در اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت در مرحله اجرا است.

علی زرنانی، یوسف جنت مکان به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت باندی درحد کلان بابت انجام واردات کالا به میزان ۱۰ میلیون دلار به تحمل ۱۵ سال حبس، شلاق و ضبط اموال محکوم و پرونده در اجرای احکام کارکنان دولت در مرحله اجراء است.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۹ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
کی بود کی بود من نبودم بابا ملت را سرکار نزارید
شما که عین حقیقت را می گویید
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۰۰:۱۳ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
سلام. مشکل وجود ارز دولتی است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۳۸ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
من یه جوون ۲۵ ساله ام که مدرکم رو از دانشگاه امیر کبیر گرفتم الان توی یه کارخونه دارم ماشین تعمیر میکنم اینا بکنار
کلی جون میکنم ولی یه پراید نمیتونم بخرم از یه طرف مساله ازدواج رو کلا بی خیال شدم در حقیقت تا الان زنده موندم خیلیه.
باز تهش میگم طوری نیست ایران وطنم
ولی اینو که میبینم ترجیح میدم روزی صدبار بمیرم این ظلمه واقعیه
فقط خودش بدادمون برسه
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۶:۱۳ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
این پولها در برابر هجوم تورم چیزی نیست حالا حالاها ادامه داره مگر اینکه بازار را رها کنند که همه ملت از گرسنگی بمیرند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
من 5ملیون از بانک وام گرفتم چند ساله دارم میدم وقتی هم که پول ندارم بریزم چنان از حلقومم میکشن بیرون که کیف کنی با ماها که کسی رو جز خدا نداریم اینجوری برخورد میکنن پس چرا جلو اینا رو نمیگیرن.
Germany
خسرو
۱۵:۲۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
مصادره اموال این تبهکاران اقتصادی خودشان و وابستگان درجه یک انها وبعد اعدام در ملا عام و اویزان کردن اجساد انها در مراکز عمومی و چهارراه ها بمدت یک هفته.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
دیوان محاسبات به اشتباهش اعتراف کرد شما هم بکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
ای بابا
دزد آماده و بز آماده ، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را .....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۴۶ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
قربون اون قاضي بايد رفت. خدابهش سلامتي بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
کی پول گم شده پیداا میکرد ؟
Iran (Islamic Republic of)
محمد ن ک
۰۱:۰۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
این چه سوالیه که می پرسید؟به جیب چه کسانی؟به جیب مختلسین بی درد رفته....
Netherlands
ناشناس
۲۳:۵۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
مشت نمونه خرواره!!! توخودحدیث مفصل بخوان ازاین مجمل...
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۲۳:۵۰ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
4/800/000/000*160/0000؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
768/000/000/000/000 نه بابا دروغه مگه میشه مگه داریم ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
راستی وام 10/000/000 رالی باز باز پرداخت سی ماهه قسطاش میشه ماهی چن مدارک چی میخواد ؟؟؟؟؟؟
راستی مدرک شغلی و ضامن چن نفر می خواد ؟؟؟؟؟؟
راستی یادم رفت پراید چن!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
بعدجوجه هاراازبی پولی اینطور فجیع میکشند،محصولات کشاورزی رابه بهانه نبودن بودجه که سردخانه یایه کارگاه تبدیل محصول بسازند،معدوم میکنند که اونم همه میدونندکه برای مسدودکردن تولیدداخلی وباز گذاشتن مجرای واردات به دلیل سودبیشتروهم به نیت سیاسیه ضربه زدن به نظام وکشورکه مباداازوابستگی نجات پیداکندو تاثیرتحریمهاکم رنگ شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
چیز تازه ای نیست که پول اختتلاس دزدی و...توی ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
سرچندرغاز اضافه کردن حقوق ابرومندترین قشر جامه کارگروبازنشسته ،دارید اسمان رابه زمین میارید،ولی،ملیاردها عرض مملکت گم میشه،حی الاخیرعمل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یامهدی ادرکنی
الان موقع مصادره اموال افرادی است که دراین۴۰سال بادزدی واختلاس ورانت وارتشامالهای هزاران یاچندصد میلیاردتومانی ازبیت المال وبانکها به جیب زده اندوهم اشخاص وهم اموالشان مشخص است وبامصادره بی چون چرااموالشان رابین افرادمستاصل تقسیم کنند.تاایران ازاین بحران تحریم وکرونانجات داده شود.
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۲۳:۲۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
علی برکت الله
تشکر
درود
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۳:۲۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خدایاماروازشردزدان درامان بدار.
ولی فکرنکنم دیگه خلاص بشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
این دولت تدبیر و امید تازه کار نیست از اول انقلاب با این رفتارها گل کاشته اند انشاالله آقای رئیسی این وضعیت را به جرات مجلس انقلابی تغییر و با متعرضین به حقوق ملت برخورد خواهند کرد..
Iran (Islamic Republic of)
G
۲۳:۰۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
جیب هر کی رفته ، بدون شک جیب مردم نرفته ،
Iran (Islamic Republic of)
دادگر
۲۲:۳۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
هر حکمی به غیر از اعدام خیانت به مردم ایران است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
۴/۸میلیارددلارتوی جیب۲۰۰نفرکه درراس امورندمیرودو۸۰میلیون بااستیصال زندگی میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۰ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یعنی اون بالا بالاها بخور بخوری ها قدیم میگفتن تخم مرغ دزد شتر دزد میشود حالا حساب کنید شماها دکل نفتی رو کشیدید بالا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
سالهاست که دزدی به یک فرهنگ تبدیل شده پیدا کردن آدم سالم خیلی خیلی سخت شده
Iran (Islamic Republic of)
دلسوز
۲۱:۲۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
...... انشاالله که قوه قضاییه با حامیان وپشت پرده نیز برخورد کند و......
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۰۰:۳۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
خوب اینها 650 میلیون دلارش،بقیه اش چی شده و کجا رفته؟
United States of America
ناشناس
۲۱:۲۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
دلار ۴۲۰۰ دلار ۱۵۴۰۰ عجب حکایتیه
چون آدم وطن پرست مردم دوست هیچوقت اختلاس دزدی خیانت نمیکنه
هرکس یک ریال به بیت المال خیانت کنه به حکم امیرالمونین گردنش را باید زد
پولهای گم شده دنبال قاتل بروسلی میگرده عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یامهدی ادرکنی
الان موقع مصادره اموال افرادی است که دراین۴۰سال بادزدی واختلاس ورانت وارتشامالهای هزاران یاچندصد میلیاردتومانی ازبیت المال وبانکها به جیب زده اندوهم اشخاص وهم اموالشان مشخص است وبامصادره بی چون چرااموالشان رابین افرادمستاصل تقسیم کنند.تاایران ازاین بحران تحریم وکرونانجات داده شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
کسی گردن خودشو نمیزنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
وقتی با نجومی بگیران و مدیران و مسئولان دو تابعیتی و خائن برخورد جدی نمی شود ، همین ها و تعدادی دیگر آنقدر از بیت المال می دزدند تا هم از یکطرف حکومت اسلامی را ناکارآمد نشان دهند و از سوی دیگر نظام را از لحاظ اقتصادی ضعیف کرده تا فروپاشی نظام از درون انجام شود ،، حال سوال از قوه قضائیه این است که آیا کار این گروه محاربه با اسلام است یا نه؟ و حکم چنین افرادی اعدام نمی باشد؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
ارشد مهندسی شیمی هستم بیکار دیگه از بابام که بازنشسته آموزش وپرورش است خجالت می‌کشم.بعضیها اینجوری!خدایا !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
دروووووود بر شرفت رئیسی،دمت گرم با هیچ کس رو درواسی نداری،چون پاک هستی و از هیچ چیزی ترسی و هراسی نداری،کابوس دزدها شدی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
با سلام
ایا واقعا امور مالی و اقتصادی این مملکت در و پیکر ندارد که هرروز یه همچین مسایلی پیش میاد برامون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
بازهم دروغ تا کی تا کجا ....
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۲۰:۴۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
راه دوری نرفته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
به عبارتی از هر نفر ایرانی یک میلیون تومان دزدیده شده
Germany
شهین
۱۷:۲۳ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
نه عزیز از هر ایرانی 500.000 دلار دزدیده شده.
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۰:۱۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
4.8میلیارد دلار داره ماسمالی میشه یک میلیون وام .یک ماه هست مردم سرکار گزاشتن .این بار صف سیمکارت.صف مرگ مونده هنوز .یا صاب الزمان بیا دیگه به قر آن خسته از این مملکتیم.
Iran (Islamic Republic of)
محمود
۲۰:۱۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خدا لعنتشون کنه نخورن ان شاءالله دعوا و دکتر بشه براشون خدا لعنت کنه اونی رو کوتاهی کرده و باعث این دزدی شده
Iran (Islamic Republic of)
هاشم
۱۹:۵۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
اگه حساب و کتاب داشت و مشخص بود که به همین راحتی سالانه اینقده پول نمی دزدیدن که
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
آدم سراغ دارم تو ارزانی دلارها هر هفته میرفت عراق دلارها را میخرید زمانیکه شد 19 تومن تماما رو فروخت تو همان زمان یک روز با کمک یکی از نماینده های مجلس همون نماینده تایید صلاحیت نشد بعد با چانه زنی شد اتفاقا رای هم اورد بله چرا نبوده خوبم بوده واسه یک تومن بدن ما مردم موش مردگی در میارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
کاش منم میتونستم انقد اختلاس کنم بعد بیست سال واسم حبس می‌بریدن، بعد یک سوم حبس رو میکشیدم عفو میخوردم تا آخر عمر حال میکردم
Iran (Islamic Republic of)
کیهان
۱۹:۳۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
ازاقای رییسی ممنون هستیم که قصد دانه درشت هاروکرده به امید روزی که تو ایران اسمی ازاختلاسواختلاسگر نباشه ،اقدامات آقای رئیسی قابل تقدیروتشکر هست امیدواریم این جدیت ادامه دار باشد و هیچ یک ازمسولین کشور و آقازاده هاوافراد،ذی نفوذ جرات برهم زدن آرامش روحی و اقتصادی جامعه رو نداشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۰۹ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
خودش هم یکی از دانه درشتاست
Iran (Islamic Republic of)
کیهان
۱۹:۳۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
ازاقای رییسی ممنون هستیم که قصد دانه درشت هاروکرده به امید روزی که تو ایران اسمی ازاختلاسواختلاسگر نباشه ،اقدامات آقای رئیسی قابل تقدیروتشکر هست امیدواریم این جدیت ادامه دار باشد و هیچ یک ازمسولین کشور و آقازاده هاوافراد،ذی نفوذ جرات برهم زدن آرامش روحی و اقتصادی جامعه رو نداشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
همشهري
۰۳:۵۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
واقعا درست مي فرماييد
Iran (Islamic Republic of)
صنعت
۰۳:۵۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
عالي گفتيد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
حرف حق
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۴ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
همانائیکه 400 میلیارد دلار بردن !!!
Germany
امید
۱۹:۲۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
این متخلفان از قاتلان بدترند لطفا اموال انها را مصادره و انها را اعدام کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یامهدی ادرکنی
الان موقع مصادره اموال افرادی است که دراین۴۰سال بادزدی واختلاس ورانت وارتشامالهای هزاران یاچندصد میلیاردتومانی ازبیت المال وبانکها به جیب زده اندوهم اشخاص وهم اموالشان مشخص است وبامصادره بی چون چرااموالشان رابین افرادمستاصل تقسیم کنند.تاایران ازاین بحران تحریم وکرونانجات داده شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۳۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
عجب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۵۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
اگر اعدامش كنند كه طرف راحت ميشه. اينها بايد در زندان بمانند و عذاب بكشند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
رفت خو جیب کوچک من
Iran (Islamic Republic of)
مردم
۱۹:۰۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
تو خودت نمیدونی چی شده بعد میگی حساب کتاب داریم بیان از شما بپرسن؟؟؟؟؟؟ نه گم شده نه اختلاس، دزدیده شده. این چه مملکتی آخه چرا هر سال باید پول مردم رو بدزدن اسمشم بزارن اختلاس. بعد هم اصلا نمیان بگن مردم فلان پول اینجاست برگست و .....
وضعیت هر سال همینه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۰ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خدایا همانند قوم حضرت شعیب مفسدان اقتصادی را محو نابودکن
خدایا به خودت سپردیم
Canada
ناشناس
۱۸:۴۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
همه این مشکلات دزدی .اختلاس .احتکار و پارتی بازی وووو بخاطر عدم شفافیت است و بس
اگر همه مردم در جریان باشند .کسی جرات دزدی و یا .... نمیکند
ایکاش شعار امسال شفافیت هم به جهش تولید اصافه گردد
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۸:۴۸ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خوب معلومه دیگه کجا رفته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
سلام خواهشمنداست دلسوزان بیت المال فوراگزارش مربوطه رابه دستگاه قضابرای احقاق حق مردم بدهند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۱ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
لطفا متخلفان را دستگیر و اعدام کنيد
Germany
ناشناس
۲۰:۵۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خوش خیالی ها !!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
به جیب ن .خ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
به جیب ... یعنی نمیدونین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
آقا زاده ها،از ما بهترون ،اونایی که ژن خوب دارن،بچه های بالا،یقه سفیدا،اسماشون خیلی زیادن دیگه یادم نمیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
اللهم عجل لولیک الفرج یا صاحب الزمان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
حالا یعنی چه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
عاقلان دانند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
عاقل کجا بود همه خرافاتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۵ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
تو را به خدا آزاد نشن . دوباره پول هارو می گ برن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۲ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
خدایا من از بیکاری و بی پولی و استرس دارم میمیرم با 32 سال سن و تحصیلات ارشد. خدایا خودت به فریادمان برس...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۳ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یا مهدی ادرکنی عجل علی ظهورک
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹
یامهدی ادرکنی
الان موقع مصادره اموال افرادی است که دراین۴۰سال بادزدی واختلاس ورانت وارتشامالهای هزاران یاچندصد میلیاردتومانی ازبیت المال وبانکها به جیب زده اندوهم اشخاص وهم اموالشان مشخص است وبامصادره بی چون چرااموالشان رابین افرادمستاصل تقسیم کنند.تاایران ازاین بحران تحریم وکرونانجات داده شود.
آخرین اخبار