کد خبر: ۷۳۶۴۲۱۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر : ۷۳۶۴۲۱۹
گروه : همدان » همدان

مدیر حوزه علمیه نهاوند گفت: فلسفه روز قدس، احیای ماجرای فلسطین است.

روز قدس، نماد «آرمان فلسطین» و مبارزه با صهیونیست استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ حجت‌الاسلام عباس مولوی مدیر حوزه علمیه نهاوند گفت: در انقلاب اسلامی «آرمان فلسطین» که روز قدس به‌عنوان نماد این آرمان محسوب می‌شود بر پایه آیات قرآن و وجوب دفاع از مظلومین و مستضعفین است.

او  با بیان اینکه  فلسفه روز قدس، احیای ماجرای فلسطین است، افزود: قبل از اعلام روز قدس از سوی امام خمینی (ره)، مسئله فلسطین به عنوان یک مسئله عربی (ماجرایی میان اعراب و فلسطین) مطرح بود که به مسلمانان ارتباطی نداشت

مدیر حوزه علمیه نهاوند اضافه کرد: امام خمینی (ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس، نشان داد که مبانی انقلاب اسلامی که به سرنوشت مسلمانان و غیرمسلمانان توجه دارد ریشه در حمایت از مستضعفان دارد.

مولوی گفت: آیه شریفه «وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَٰذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیرًا؛ چرا در راه خدا جهاد نمی‌کنید و در راه (آزادی) جمعی ناتوان از مرد و زن و کودک که دائم می‌گویند: بار خدایا، ما را از این شهری که مردمش ستمکارند بیرون آر و از جانب خود برای ما نگهدار و یاوری فرست (نساء/ آیه ۵۷) به آرمان فلسطین اشاره دارد.

او گفت: یکی از سیاست‌های کلیدی نهضت امام خمینی (ره) که برگرفته از آیات قرآن است «آرمان فلسطین» یعنی مبارزه با رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف به‌عنوان قسمتی از سرزمین فلسطین است.

مدیر حوزه علمیه نهاوند ادامه داد: خداوند در آیه۵۷ سوره مبارکه نساء، دستور جهاد صادر می‌کند و از انسان‌ها می‌خواهد که در راه خدا با کسانی که مستضعفین را به استضعاف کشیده‌اند تنها به این جرم که به خداوند ایمان داشتند مبارزه و جنگ کنند.

مولوی گفت: بنابراین در انقلاب اسلامی «آرمان فلسطین» که روز قدس به‌عنوان نماد این مبارزه و آرمان محسوب می‌شود بر پایه آیات قرآن و وجوب دفاع از مظلومین و مستضعفین است.

این مدرس حوزه عنوان کرد: اگر در آرمان‌های نهضت امام خمینی (ره) چیزی با عنوان روز قدس نبود، آرمان فلسطین و آزادی قدس نیز در میان مسلمانان هیچ‌گاه مطرح نبود.

او گفت: طبق سخنان مقام معظم رهبری که می‌فرمایند: «مسئله فلسطین مسئله اول سیاست بین‌الملل اسلامی است» روز قدس به معنای مطرح کردن مسئله فلسطین در سیاست‌های بین‌الملل است.

معامله قرن یک بازی سیاسی است

این کارشناس دینی ابراز کرد: این سخن رهبری نشانگر اهمیت مسئله فلسطین و تأثیر انقلاب اسلامی در احیای این آرمان و آزادسازی سرزمین اشغال‌شده دارد.

مولوی با اشاره به اینکه معامله قرن، یک بازی سیاسی است، گفت: رژیم صهیونیستی در حال حاضر بسیار ضعیف شده و دیگر آن قدرت سابق را ندارد چراکه قدرت امنیتی آن‌ها به‌واسطه تقویت جبهه مقاومت و همچنین شیوع کرونا شکننده و ضعیف شده است.

مدیر حوزه علمیه نهاوند ادامه داد: لذا معامله قرن یک بازی سیاسی و تبلیغاتی بوده که رژیم صهیونیستی باهم پیمانانش با آن به دنبال زنده نگاه‌داشتن اسرائیل در منطقه هستند درحالی‌که این رژیم غاصب بسیار ضعیف شده است.

این مدرس حوزه گفت: انقلاب اسلامی برای حل مسئله فلسطین ۲ سیاست راهبردی دارد، نخست عدم تجزیه فلسطین و دوم برگزاری همه‌پرسی با حضور همه فلسطینی‌ها برای تعیین سرنوشت و هویت این سرزمین اشغال‌شده است.

انتهای پیام/د.ا

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر