کد خبر: ۷۴۰۹۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
کد خبر : ۷۴۰۹۹۸۹

مراسم تودیع و معارفه هیات مدیره و بازرسان جدید و قدیم خانه مطبوعات خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز پنجشنبه در این مراسم گفت: انتخابات خانه مطبوعات، انتخاباتی محلی بود، اما دغدغه ملی و بین المللی داشت، چرا که ما در مشهد الرضا (ع) و بر سر خوان نعمت امامی هستیم که کرامت و عدالت از ویژگی‌های ایشان است و این آرمان‌های جهانی و این پیشینه و میراث غنی، مسوولیت را برای اصحاب رسانه، دوچندان می‌کند.

او افزود: از رسانه‌ها انتظار داریم در کنار مطالبات صنفی، رسانه‌هایی در تراز آموزه‌های اهل بیت (ع) باشند. همچنین هیات مدیره خانه مطبوعات، نه تنها پیگیر مطالبات صنفی کسانی که به آن‌ها رای دادند باشد بلکه مطالبات صنفی تمام رسانه‌های استان را پیگیری کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که خانه مطبوعات با نگاه‌های نو و سلیقه روزآمد و ارتباطات گسترده، نیازمند تحول است که این تحولات ناظر به مخاطب خواهد بود ادامه داد: باید تلاش کنیم مخاطبان رسانه‌ها را توسعه دهیم و برای گفتگو با نسل جوان و مخاطبی که بی‌تفاوت محسوب می‌شود هم برنامه ریزی کنیم و یکی از تحولاتی که در خراسان رضوی به عنوان یک الگو مطرح است دیدن مطالبات این نسل و ایجاد ظرفیت برای گفتگو با این نسل خاکستری است.

وی ادامه داد: ما نیازمند تحول در محتوا هستیم و رسانه‌های استان، مخاطبان رسانه را در یک دیالوگ و گفتگو، تعالی می‌بخشند و رسانه‌ها، مخاطب خاموش و خاکستری را به مخاطبی که نگاه همدلانه و مطالبه گری دارند، تبدیل می‌کنند.

بیشتر بخوانید

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات، یک تشکل صنفی است و در عین حال، اعضای آن، هر یک، سیاست‌گذاری، صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و مطالبات اجتماعی را پیگیری می‌کنند.

مروارید با بیان این که دهه آینده رسانه‌ها، دهه فضای مجازی است و نیازمند یک حکمرانی کارآمد در فضای مجازی و رسانه‌های مجازی هستیم افزود: حکمرانی کارآمد در فضای مجازی، مبتنی بر آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی، معجزه قلم و مبتنی بر فضای گفت و گویی است که حاصل آن، عقلانیت جمعی خواهد بود.

انتهای پیام// ف.غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ