رشد ۳ برابری تخلیه بار در راه آهن شرق

مدیرکل راه آهن شرق گفت: میزان تخلیه بار در راه آهن شرق از ابتدای سال تا کنون بیش از سه برابر یعنی ۳۳۷ درصد رشد داشته است.

شرقی مدیر کل راه شرق  در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،گفت: کارکنان اداره کل راه آهن شرق در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله و پیشگیری، موفق به ثبت بالاترین رکورد تخلیه بار در ۱۰۰ روز ابتدای سال به میزان ۲۹۹ هزار و ۱۵۱ تن شدند .

او با اشاره به اینکه  این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۸ هزار و ۳۹۳ تن معادل ۳۳۷ درصد رشد داشته است افزود: بالاترین نرخ رشد میزان تخلیه بار در راه آهن شرق از ابتدای تاسیس تا کنون نیز می‌باشد.

شرقی از افزایش ۲۷ درصدی تناژ بارگیری امسال نسبت به سال گذشته در راه آهن شرق خبر داد و اظهار کرد: در ۱۰۰ روز ابتدای امسال ۲ میلیون و ۳ هزار و ۵۵۳ تن در این اداره کل بارگیری شده است که این میزان بارگیری در مدت مشابه سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۶۶۶ تن بوده است.

مدیرکل راه آهن شرق گفت: بار‌های بارگیری شده در این منطقه را سنگ آهن دانه بندی، کنسانتره سنگ آهن، گندله، زغالسنگ و فلورین اعلام کرد.


بیشتر بخوانید


او با اشاره به ایجاد سازه تخلیه مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات گندله سازی منطقه، جانمایی و اقدامات اولیه جهت نصب دستگاه استراکچر بمنظور افزایش ظرفیت تخلیه کنستانتره در فاز نخست گفت: گرچه رویکرد ما از ابتدای تاسیس این اداره کل بیشتر بر روی بارگیری و حمل بار متمرکز بوده است، ولی امروز با توجه به نیاز کارخانجات منطقه و مزایای فراوان جامعه از حمل ریلی این حجم از بار‌های انبوه تمام تلاشمان را برای افزایش ظرفیت تخلیه بار هم راستا با بارگیری خواهیم کرد.

شرقی  افزایش میزان بارگیری به مقاصد ریزو و حسن آباد از مبادی مجتمع دولتی و احیاء سپاهان (فولاد سنگان) و افزایش بارگیری سنگ آهن از مبدا ایستگاه راه آهن مجتمع سنگان به زرین شهر اصفهان و میانه، بارگیری فلورین به مقصد ترکیه و جذب و حمل بار‌های جدید شامل: سنگ آهن و گندله به مقصد گل گهر و کنسانتره به فولاد خراسان در سال ۹۹ را از جمله دلایل رشد بارگیری در این اداره کل در سال جاری نسبت به سال گذشته اعلام کرد.

مدیرکل راه آهن شرق تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها، افزایش ظرفیت شبکه ریلی و شناسایی و رفع موانع و گلوگاه‌ها با هدف افزایش بهره وری و ارتقا ایمنی را از جمله برنامه‌های اداره کل راه آهن شرق در سال جهش تولید برشمرد .

او با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و تلاش برای تحقق شعار سال از طریق افزایش ظرفیت حمل ریلی بار‌های انبوه گفت: با توجه به مزایای فراوان جامعه از حمل ریلی این بار‌ها ضمن کاهش تردد حمل و نقل و تصادفات جاده‌ای و صیانت از محیط زیست بتوانیم گام‌های محکمی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای صنعت ریلی کشور برداریم.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: