کد خبر: ۷۳۷۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
کد خبر : ۷۳۷۴۹۰۲

مدیرکل راه‌آهن شرق گفت: عملیات بارگیری فلورین به مقصد ترکیه از راه‌آهن شرق آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، کارکنان اداره‌کل راه‌آهن شرق در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله و پیشگیری، موفق به ثبت بالاترین رکورد حمل بار در دوماهه ابتدای سال به میزان یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۶۸ تن شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با آمار ۹۶۷ هزار و ۳ تن بارگیری معادل ۳۵ درصد رشد داشته است.

او از رشد ۹ درصدی تناژ بارگیری سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ در راه‌آهن شرق خبر داد و گفت: در سال گذشته شش میلیون و ۸۱۹ هزار و ۳۶۶ تن در این اداره بارگیری شده که این میزان بارگیری در سال ۱۳۹۷ شش میلیون و ۲۴۲ هزار و ۷۶ تن بوده است.

شرقی بار‌های بارگیری‌شده در این منطقه در سال گذشته را سنگ‌آهن دانه‌بندی، کنسانتره سنگ‌آهن، گندله، زغال‌سنگ، فلورین و غلات اعلام کرد و افزود: در سال جاری نیز با افتتاح و بهره‌برداری از سایت تخلیه فرآورده‌های دامی در ایستگاه راه‌آهن طبس، عملیات تخلیه غلات در این ایستگاه آغاز شده و بارگیری فلورین به مقصد ترکیه نیز انجام می‌شود.


بیشتر بخوانید: جابه‌جایی مسافر از طریق راه‌آهن شرق ۴۴ درصد کاهش یافت


مدیرکل راه‌آهن شرق افزایش میزان بارگیری به مقاصد ریزو و حسن آباد از مبادی مجتمع دولتی و احیاء سپاهان (فولاد سنگان) و افزایش بارگیری سنگ‌آهن از مبدا ایستگاه راه‌آهن مجتمع سنگان به زرین‌شهر اصفهان و میانه را از جمله دلایل رشد بارگیری در این اداره‌کل طی سال جاری نسبت به سال گذشته اعلام کرد.

او گفت: تلاش جهت یکسان‌سازی نرخ حمل بار ریلی با جاده‌ای به مقصد بندرعباس با ارائه تخفیف، احداث سکو جهت بار صادراتی میلگرد به افغانستان در ایستگاه راه‌آهن خواف، جذب بار گندله به سبزوار، تکمیل پروژه احداث کمربندی سالار- شادمهر، تکمیل خطوط ایستگاه سنگان، واگذاری سایت احیاء سپاهان به بخش خصوصی برای افزایش بهره‌وری و افتتاح مرز ریلی «شمتیغ» از جمله برنامه‌های اداره‌کل راه‌آهن شرق در سال جهش تولید است.

مدیرکل راه‌آهن شرق اظهار امیدواری کرد: با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و تلاش برای تحقق شعار سال از طریق افزایش ظرفیت حمل ریلی بار‌های انبوه با توجه به مزایای فراوان جامعه از حمل ریلی این بار‌ها ضمن کاهش تردد حمل و نقل جاده‌ای، کاهش تصادفات و صیانت از محیط زیست بتوانیم گام‌های خوبی در جهت توسعه زیرساخت‌های ریلی در آینده نزدیک برداریم.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر