کد خبر: ۷۴۴۵۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
کد خبر : ۷۴۴۵۵۷۰
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی:

انجام پروازهای ترکیه و افغانستان متوقف شده است

سامانی گفت: پروازهای ترکیه و افغانستان با توجه به محدودیت های هوایی ایجاد شده، متوقف شده است.

انجام پروازهای ترکیه و افغانستان متوقف شده است/  رعایت پروتکل های بهداشتی هوایی مورد تایید یاتا استمقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه مجدداً پروازهای ترکیه از ایران متوقف شده است گفت: کشور ترکیه محدودیت‌های پروازی را تعیین کرده است و اجازه پرواز به بسیاری از کشورها از جمله ایران را نمی دهد.

او توضیح داد: پیش از این کشور ترکیه اعلام کرده بود، مسافرانی که اقامت دائم دارند و ساکن کشور ترکیه هستند، می توانند به این کشور سفر کنند اما از روز گذشته مجدداً اعلام شد که اجازه پرواز داده نمی شود و در نهایت محدودیت‌هایی را تعیین کردند.

این مقام مسئول درباره پرواز ایران به کشور افغانستان هم اعلام کرد: کشور افغانستان هم تا اطلاع ثانوی پروازهای خود را متوقف کرده و کشور کویت هم اجازه پرواز از ایران را محدود کرده است.


بیشتر بخوانید


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی تصریح کرد: مسئولان خارجی کشور کویت پیش از این اعلام کرده بودند که ایران همراه با سایر کشورهای خارجی می تواند پرواز به این کشور را داشته باشد ولی تاکنون اجازه ای در این بخش به ما داده نشده است.

سامانی با بیان اینکه تاکنون ایران پروازهایی به لندن، آمستردام، منچستر، مالزی، کوالالامپور، تایلند و چند کشور اروپایی داشته است، ادامه داد: فعلاً کشور کویت اجازه هیچ پروازی را به ایران نمی دهد.

امنیت هوایی آسمان ایران مورد تایید است

سامانی همچنین درباره انجام میزان پروازهای عبوری از آسمان ایران گفت: امنیت در آسمان ایران به صورت کامل برقرار است اما با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و کاهش چشمگیر پروازهای کشورهای خارجی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران کاهش یافته است.

او تاکید کرد: میزان پروازهای داخلی هم در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است اما در مقایسه با پروازهای ماه‌های گذشته بهتر شده و تعداد مسافران هم افزایش یافته است اما همچنان با سال گذشته تفاوت چشمگیری دارد.

میزان پروازهای داخلی به ۶۰ درصد رسیده است

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی توضیح داد: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از پروازهای داخلی انجام می‌شود و ما در حال حاضر برنامه ای در رابطه با افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم.

سامانی با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی در بخش هوایی به صورت کامل رعایت می شود، اظهار کرد: اجازه ورود هیچ فرد یا مسافری بدون ماسک به بخش‌های پروازی داده نمی شود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در رابطه با فاصله گذاری اجتماعی هم گفت: در این بخش طبق دستور وزارت بهداشت و همچنین پروتکل های بهداشتی، تنها خالی بودن دو ردیف آخر صندلی هواپیما برای بیماران بدحال کافی است.

پروتکل های بهداشتی هوایی ایران مورد تایید یاتا است

او تاکید کرد: طبق دستور العمل های سازمان بهداشت جهانی و پروتکل های بهداشتی تنها خالی ماندن دو ردیف آخر صندلی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی کافی است.

سامانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در تمامی هواپیماها هر ۳ دقیقه هوای داخل کابین تهویه می شود، بنابراین نیازی نیست که فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و از طرف دیگر این اقدامات تحت قوانین یاتا و مورد تایید آنها است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر