مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد؛

ارائه تسهیلات لازم از سوی سازمان بنادر در حوزه خرید شناور گردشگری

راستاد از تلاش‌ها برای ایجاد یک سایت برند گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم خبر داد.

 به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد راستاد معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: باید حداکثر استفاده از این پتانسیل در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه مدنظر قرار گیرد و بتوانیم در بخش اسکله، بندرگاه و لنگرگاه این منطقه شرایط مطلوبی را رقم بزنیم.

او ادامه داد: بندرگاه‌هایی که در این منطقه و مجاور آن ایجاد شده از نظر زیرساختی می‌تواند شرایطی داشته باشد که اهالی آن، بدون دغدغه و با ایمنی و آرامش خاطر؛ فعالیت‌های دریایی اعم از صیادی، تجاری و غیره را انجام دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه موضوع گردشگری دریایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بیان کرد: در مجاورت روستای تنبان جزیره قشم، حوضچه‌های دیگری نظیر «شیب‌دراز» و «کندالو» وجود دارد که ظرفیت‌هایی را برای جذب گردشگر ایجاد کرده، همچنین در «سایت دلفین» و «جزیره هنگام» چنین جاذبه گردشگری به وجود آمده است.

راستاد با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با گردشگری دریایی این امکان را دارد که شرایط ساخت و امکانات لازم را فراهم کند، گفت: خوشبختانه مطالعات امکان‌سنجی بندرگاه و موج‌شکن آغاز شده و پس از نهایی شدن در اختیار سازمان بنادر قرار می‌گیرد و با اولویت ویژه در دستور کار خواهد بود.

او افزود: تحقق این مسئله؛ نه تنها عامل اشتغالزایی خواهد بود، بلکه فرصت و ظرفیت جدیدی در حوزه گردشگری دریایی ایجاد می‌کند و امکانات و تسهیلات مورد نیاز نیز به اهالی محترم منطقه ارائه خواهد شد تا شناور‌های مناسب گردشگری دریایی را خریداری کرده و از آن استفاده کنند و شاهد ایجاد یک سایت معروف گردشگری دریایی در مجاورت روستای تنبان باشیم و مردم کشور بتوانند از امکانات خوب و مناسب آن در آینده بهره‌مند شوند.

گفتنی است، پتانسیل‌ها و مزایای ساخت بندر چندمنظوره روستای تنبان در سواحل جزیره قشم شامل معافیت‌های مالیاتی به دلیل قرارداشتن در منطقه آزاد قشم، توسعه صید ماهی و مزارع میگو، راه‌های دسترسی متعدد از طریق جزایر دیگر، بندرعباس و کشور‌های حاشیه خلیج فارس، توسعه گردشگری، ارز آورز، اشتغالزایی است.

همچنین موج شکن تنبان در حوالی روستای تنبان قرار دارد و محل عبور و مرور لنج‌ها و قایق‌های زیادی به آن است. در عین حال ساخت بندر چندمنظوره روستای تنبان در سواحل جزیره قشم به دلیل بازار پررونق و ورود کالا‌های بسیار مهم از کشور‌های حاشیه خلیج فارس به جزیره قشم، این بندر باعث رونق اقتصادی تنبان و جزیره قشم است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر