نخستین تجهیزات بندری به ارزش ۸.۵ میلیون دلار از هند وارد بندرچابهار شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود نخستین تجهیزات بندری به ارزش ۸.۵ میلیون دلار از هند به بندرچابهار خبر داد.

 بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،از ورود اولین محموله تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری بندر چابهار در راستای فعال سازی قرارداد تجهیز و بهره برداری از بندر شهید بهشتی چابهار فی‌مابین سازمان بنادر و دریانوردی و طرف هندی به بندر چابهار خبر داد.

 بهروز آقایی اظهار داشت: ورود این تجهیزات در راستای تعهدات قراردادی سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون دلاری شرکت سرمایه گذار هندی در چابهار است که بخش اول آن شامل دو دستگاه جرثقیل ساحلی به ارزش ۸.۵ میلیون دلار، در روز گذشته وارد این بندر شد.

او  با بیان اینکه طرف هندی متعهد به تأمین و ورود تجهیزات تخلیه و بارگیری بر اساس تعهدات قراردادی بلند مدت، به صورت (BOT) می‌باشد تصریح کرد: تجهیزاتی که وارد می‌شود، برای تجهیز بندر و ارائه خدمات تخلیه و بارگیری کالا در فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین افزود: تجهیز و بهره برداری بندر شهید بهشتی در قالب قرارداد (BOT) به عنوان بخشی از تعهد هندی ها، مدل جدیدی از تجهیز بنادر کشور است که برای اولین بار، صددرصد با سرمایه گذاری طرف خارجی در بنادر کشور انجام  می شود.

او با اشاره به اهمیت نقش فرامنطقه‌ای بندر چابهار در اشتیاق سرمایه گذاری کشور‌های خارجی، و دعوت از صاحبان سرمایه داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار تاکید کرد: سرمایه گذاری یک کشور مانعی برای مشارکت سایر کشور‌ها در طرح‌های توسعه بندر چابهار نیست.

انتهای پیام/ع

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
مکران
۱۰:۱۸ ۳۰ دی ۱۳۹۹
منکر سرمایه گذاری کشور هی خارجی نیستیم اما کاش شرکت های داخلی را ترغیب به حضور جدی تر در ساحل مکران کنید...شرکت های تولیدی و هلدینگ های ساخت و ساز شهرک ها .تنها به فکر صادرات وواردات نباشید یک زمانی میخواستید شرکت اتومبیل سازی تیس را راه بیندازید ..مثلا چه شد
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۱۹:۳۳ ۲۸ دی ۱۳۹۹
اینجا کسی سرمایه گذاری نمیکنه // مترسه بعدا غیر مجاز اعلام کنن
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر