۱۱ درصد مدارس کشور فرسوده و تخریبی است

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۱۱ درصد مدارس کشور فرسوده و تخریبی است گفت:در بودجه سال آینده پنج درصد اعتبارات عمرانی برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،مهر اله رخشانی‌مهرمعاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر با اعلام اینکه خیران امسال ۲۴ هزار میلیارد ریال در نهضت مدرسه‌سازی متعهد شده‌اندگفت: سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در طرح‌های مشترک با خیران ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

او از نام‌گذاری ۷۴ باب مدرسه به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در کشور خبر داد و افزود: استاندارد‌ها در مدارس بالا رفته است و تقریبا در کشور مدرسه‌ای با بخاری نفتی نداریم.

احمد محرم‌زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بودجه سال آینده مربوط به شرکت‌ها است گفت: ۱۱ درصد بودجه کشور برای طرح‌های عمرانی پیش‌بینی شده است.

او از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: مجلس به دنبال جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی است تا بتواند بدون واسطه در معیشت اقشار آسیب‌پذیر اثرگذار باشد.

امروز مدرسه ۶ کلاسه شهید آل محمد و شهید دکتر نامی پس از بازسازی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در اهر افتتاح شد.

اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان برای این طرح ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده است.

همچنین عملیات اجرایی ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز به نام شهید جوانی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و خانواده آن شهید بزرگوار آغاز شد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر