از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون؛

هزار و ۴۸۳ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به کروناویروس فوت شده اند/وضعیت ۱۰۰ بیمار وخیم است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، هزار و ۴۸۳ نفر در شیراز بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به جان باختن ۶ هم استانی دیگر بر اثر بیماری کرونا طی دیروز تاکنون، اظهار کرد: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۳ هزار و ۱۲۶ نفر بوده اند.

او، ۳ هزار و ۱۲۶ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون را هزار و ۴۸۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۳۴ مورد مرودشت؛ ۱۲۳ مورد کازرون؛ ۷۵ مورد آباده؛ ۶۵ مورد داراب؛ ۵۱ مورد ممسنی؛ ۴۶ مورد کوار؛ ۴۴ مورد اقلید؛ ۴۲ مورد نی ریز؛ ۴۰ مورد استهبان؛ سپیدان و لامرد هر کدام ۳۸ مورد؛ ۳۳ مورد زرقان؛ ۳۲ مورد خرامه؛ فیروزآباد و قیروکارزین هر کدام ۳۰ مورد؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ رستم، پاسارگاد و ارسنجان هر کدام ۲۰ مورد؛ زرین دشت و سروستان هر کدام ۱۹ مورد؛ ۱۷ مورد بوانات؛ کوه چنار و بیضا هر کدام ۱۳ مورد؛ ۱۰ مورد مهر؛ ۶ مورد فراشبند؛ ۲ مورد بختگان و یک مورد سرچهان عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد.

این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۵۸۶ هزار و ۶۵۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۶۶ هزار و ۹۹۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷ هزار و ۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۳۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۸ هزار و ۳۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۳۶ نفر برشمرد و افزود: از این تعداد، ۱۰۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او همچنین از بهبودی ۱۶۲ هزار و ۳۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز تصریح کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و دورهمی‌های خانوادگی، الزامی است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر